Ajaloohõnguline kontsert Kuremaal

Täna õhtul kell 18 toimub Kuremaa lossis kontsert sarjast „Eesti Mõisad 2019”. Esinevad solist Maria Listra, barokkasambel Corelli Consort ajastu pillidel, Mail Sildos barokkviiulil, Villu Vihermäe barokktšellol ja Imbi Tartum klavessiinil. Ajaloolisest taustast räägib haaravalt Jüri Kuuskemaa.


„Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega,” ütles kontserdiagentuuri Corelli Music OÜ kunstiline juht Mail Sildos.

Heategevusliku kontserdisarjas „Eesti mõisad“ publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Paju mõisa hooldekodule, et muuta hoolealuste elu pisutki kaunimaks ja paremaks. Valgamaal asuva Eesti Vabariigi sünniajaloos väga olulise Paju mõisa lähistel peeti 30. jaanuaril 1919. aastal maha Eesti vabadussõja üks ägedamaid lahinguid. See oli võtmelahinguks Valga ja kogu Lõuna-Eesti vabastamisel bolševikest ning milles saadud haavade tagajärjel hukkus Julius Kuperjanov. Lahingut tähistab suurejooneline mälestusmärk. Nii sellest kui ka Paju mõisast on saanud üks Eesti rahvuslikke sümboleid,” lausus Sildos.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus