Ait ja Ugala ootavad Viljandisse

Pärimusmuusika Ait pakub märtsikuus eksootilist India tantsu ja muusikat, Ugala teatris on teatrikuul piletid soodushinnaga.

Eesti Pärimusmuusika Keskus jätkab päevase kontsertkohtumiste sarjaga. Neljapäeval, 18. märtsil esitab Pärimusmuusika Aida suures saalis armastatud laule ja mõnusaid teatrinalju Voldemar Kuslap.

Tegemist on Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Tallinna Filharmoonia ja PÖFF-i ühissarjaga “Kutse duellile”, kus üks tantsija “kutsub välja” teda kõige rohkem inspireeriva muusiku või vastupidi. Oluline osa on teineteise mõjutamisel laval, improvisatsioonil, loomingulisusel ja värskel emotsioonil.

Seekord avardavad sarja oma maa traditsioonide ja suhtlemiskommetega India esinejad Vidha Lal (kathaki tants), Arshad Khan (tabla) ja Imram Khan (harmoonium, laul).

Kathak on üks kuuest peamisest India klassikalisest tantsust. See on üks dünaamilisemaid tantsustiile, mida iseloomustavad teiste seas ennekõike kiired sammud.

Kontserdi eel toimub aida väikeses saalis india tantsude õpituba ning hiljem linastub dokumentaalfilm “Lakshmi and Me”.

25. märtsil annab Viljandi Pärimusmuusika Aidas kontserdi maailmakuulus puhkpillivirtuoos Steven Mead, kes on välja andnud kümneid plaate ja esinenud kontsertide ning loengutega üle kogu maailma. Eufooniumivirtuoos Steven Meadi saab kuulata ka 26. märtsil Tartus haridusministeeriumi saalis.

Laupäeval astuvad Ugala laval üles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 24. lennu üliõpilased oma viimase bakalaureuselavastusega. Esietendub Tom Stoppardi “Arkaadia”, mille on tõlkinud Anu Lamp, lavastanud Hendrik Toompere jr ja kujundanud Jaanus Laagriküll.

Toompere hinnangul on Tom Stoppardi “Arkaadia” üks 20. sajandi olulisemaid teatritekste. “Selle teemad on kirjandusteadus, matemaatika, füüsika ja pargiajalugu. Et aga teadust teevad inimesed, määravad tegevuse ja sündmuste kulu ikkagi inimlik kirglikkus, armastus, vihkamine, kadedus ja kiindumus. Olemuselt on see näidend puhtuse ja ilu poole püüdlevate inimeste elust,” rääkis lavastaja.

Näidendis liigutakse kahel ajatasandil, näeme kire ja teaduse kokkupõrget hargnemas aastal 1820 ja tänapäeval. Sündmuspaik on Inglismaa Coverly maamõis, kus romantismiaja algul viibisid lord Byron ja nii mõnedki tema tuntud kaasaegsed.

Arkaadiat mängitakse ainult sellel kevadel.

Alates märtsikuust korraldab Ugala teater koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga teatrimaja fuajees lastehommikuid, kuhu on oodatud eelkõige lasteaialapsed ja algklassiõpilased. Väikeste vaatajate ette astuvad kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 9. lennu teatritudengid, kes jutustavad, mängivad ja laulavad erinevate maade muinaslugusid.

Teisipäeval peetavale lastehommikule Vooremaa lugejad oma laste ja kasvandikega ilmselt enam minna ei jõua, kuid järgmised lastehommikud on kavas 6., 13., 20. ja 27. aprillil algusega kell 10. Veel on vabu kohti ka Ugala teatrisõprade märtsikuisele kohvikuõhtule. Täpselt kahe nädala pärast, 30. märtsil mängitakse Ugalas viimast korda Peeter Tammearu lavastust “Kolm õde“.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus