Airi Rütterist saab Jõgeva aukodanik

Jõgeva linnavolikogu otsustas neljapäevasel istungil tunnustada linna aukodaniku nimetusega Jõgeva kultuurikeskuse juhatajat ning folklooriseltsi Jõgevahe Pere eestvedajat Airi Rütterit, kes on tuntuks saanud ka mitmete üleriigiliste sündmuste korraldajana.

Jõgeva linnapea Mihkel Kübar kinnitas, et ettepaneku tunnustada Airi Rütterit aukodaniku nimetusega tegid Jõgeva linna elanikud, nende hulgas ka linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmed.

“Silmas peeti teeneid, mida Airi Rütter on 1977. aastast alates Jõgeva linnale osutanud. Ta on olnud enamiku meie linnas peetud suuremate kultuurisündmuste eestvedaja ning järjekindel meie piirkonna pärandkultuuri hoidja. Airi Rütter on enda kanda võtnud ka eesti naistetantsu käekäigu eest seismise. 2011. aastal peetud esimest eesti naiste tantsupidu teatakse ja mäletatakse kogu Eestis ja kaugemalgi,” tõdes Kübar.

 “Airi panust on märgatud ka väljaspool Jõgevat. Teda on tunnustatud Folkloorinõukogu CIOFF Eesti hõbemärgi, Ullo Toomi rahvatantsupreemia, Jõgevamaa kuldristi, “Kultuuripärl 2011” tiitli ja Valgetähe V klassi teenetemärgiga. Jõgeva linn on tunnustanud Airit 2012. aastal linna aukirja, 2006. aastal linna aumärgi ning 2008. aastal linna teenetemärgiga,” lisas ta.

Linnapea sõnul on Airi Rütterile aunimetuse andmist toetanud 101 Jõgeva linna elanikku ja 63 inimest väljastpoolt Jõgevat. “Toetuskirju on tulnud linnavalitsusse kuus,” lisas Kübar. “Globaalselt mõelda ei suuda sugugi iga kultuuriinimene, Airi oskab näha ja teostada ka teiste kaasteeliste nägemusi,” tõi linnapea näiteks tsitaadi ühest toetuskirjast.

“Airi Rütter on üks Jõgevamaa ja Jõgeva linna kaunimaid kultuuripärleid. Tema suur armastus on pärimuskultuur, tants ja  traditsioonide elushoidmine, ning tal on palju ilusaid unistusi, mida ta suudab oma tahtejõu, väsimatu töö ja heade abilistega ellu viia. Soovin Airile ikka kerget tantsujalga ja palju armastust, tantsides läbi elu, ikka uute ja uute tantsudeni,” ütles Jõgeva linnavolikogu esimees Mai Treial.

Linnavolikogu otsustas tunnustada Jõgeva linna teenetemärgi ehk vapimärgiga tänavu tegevuse lõpetavate Jõgeva koolide direktoreid Taisto Liivandit ja Jüri Toitu, pidades silmas nende pikaajalist tööd koolijuhtide ning haridus- ja kultuurielu edendajatena.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus