Aimar Andruse võitis rannamaadluse MM-il pronksmedali

Reedest pühapäevani Türgi kuurortlinnas Dalyanis toimunud rannamaadluse MM-võistlustel võitis Aimar Andruse kehakaalus kuni 70 kg pronksmedali. Kuu aja pärast seisavad Põltsamaa SK Nipi vabamaadlejal ees ka oma põhiala U23 vanuseklassi MM-võistlused.


Vabamaadluses kolmel viimasel aastal Eesti meistriks tulnud ning möödunud aastal EM-võistlustel kõrge 11. koha saanud Aimar Andruse võitis Türgis oma karjääri esimese täiskasvanute tiitlivõistluste medali. Saavutatu väärtust tõstab ka järjest suurenev konkurents rannamaadluses, võistlustules olid kõik maailma juhtivad maadlusriigid.

“Eelmiste aastatega võrreldes oli konkurents palju tihedam,” lausus kolm päeva pärast pronksmedali võitmist 21aastaseks saanud Aimar Andruse. “Tavaliselt on võistlejaid kümmekond olnud, nüüd oli minu kaalus kakskümmend maadlejat.”

Aimar Andruse võitis MM-võistlustel neljast matšist kolm, ainus kaotus tuli möödunud reedel vastu võtta hilisemalt maailmameistrilt. “Kõige tugevamale kaotasin, teistest olin üle,” võttis ta medaliga lõppenud võistluspäeva kokku.

Avaringis alistas põltsamaalane kindlalt 4:0 kohaliku maadleja Ali Karaboga, veerandfinaalis jäi ta aga punktidega 0:3 alla ukrainlasele Semjon Radulovile.

“Üks matš kestab kolm minutit ning võiduks tuleb kokku saada kolm punkti,” selgitas Andruse hetkel rannamaadluses kehtivaid reegleid. “Reeglid on nagu vabamaadluses ‒ kui lükkad vastase välja või lähed talle selja taha, saad ühe punkti; kui teed aga heite, saad kaks punkti. Põlve juhuslik mahapanek enam punkte ei anna.”

Aimar Andruse sõnul oli Radulov temast üle eelkõige jõu poolest. “Samas matš väga kiirelt ei lõppenud ning mul oli ka ebaõnne ‒ jalg jäi liiva kinni ning lendasin ringist välja,” rääkis Andruse kaks ja pool minutit kestnud kohtumisest hilisema maailmameistriga.

Lohutusringi avas kiire 3:0 võit norralase Tobias Arnesmi üle, pronksimatšis käis tema jõud punktidega 2:1 üle kreeklasest Niko Arouzmanidisest. “Võtsin kaks punkti ära ja kümme sekundit enne matši lõppu andsin talle ühe punkti tagasi ‒ astusin ringist välja, et vältida lõpus mingi ohtliku olukorra tekkimist,” selgitas Andruse oma taktikat.

Kuueliikmelise Eesti koondise koosseisus võistles MM-il Aimar Andruse kõrval veel kolm Jõgevamaa maadlejat. Marek Kütt sai kehakaalus kuni 70 kg meeste hulgas 15. ning juunioride seas 9. koha. Jako Kivimägi oli kadettide kehakaalus kuni 70 kg üheksas ning Mattias Säärits kuni 60 kg kaaluvate kadettide seas üheteistkümnes.

Kolmekümnekraadises kuumuses peetud võistlused toimusid rannamaadluses jaoks ideaalsetes tingimustes. “Võistluspaik oli rajatud poolsaarel asuva kuurordi rannaliivale,” lausus Aimar Andruse. “Ööbimiskohast sõitsime võistluspaika paadiga, selleks kulus pool tundi. Õnneks oli meri rahulik,” lisas ta naerdes.

Eestis treenerite Rain Aleksandrovi ja Arved Külanurme juhendamisel harjutav Aimar Andruse sõitis eile Moskvasse treeninglaagrisse, et jätkata valmistumist novembris Poolas toimuvaks vabamaadluse U23 vanuseklassi MM-iks. “Venemaal on minu juhendajaks olümpiavõitja Sergei Beloglazov, seal on treeningpartnerite tase märgatavalt kõrgem ning minu arengule mõjub see positiivselt,” ütles Andruse. “Uues vanuseklassis edu saavutamiseks tuleb veel palju tööd teha, aga loodan MM-ilt kindlasti kõige paremat.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus