Aimar Andruse sai juunioride MMil 12. koha

Prantsusmaal Maconis toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel maadluses sai Aimar Andruse (Põltsamaa SK Nipi) vabamaadluse kehakaalus kuni 66 kg kaheteistkümnenda koha.

Kolmekümne maadleja osavõtul peetud turniiri avamatšis alistas Aimar Andruse punktidega 17:4 Belgia esindaja Bilal Abdurashidovi. Andruse 6:0 algedu järel aktiviseerus ka vastane ning teise perioodi alguseks oli põltsamaalase eduseis kahanenud 7:4-le. Seejärel haaras aga Andruse taas initsiatiivi ning saavutas natuke rohkem kui minut enne maadlusaja lõppu võiduks piisava edumaa.

Kaheksandikfinaalis jäi Aimar Andruse kindlalt 0:12 alla Venemaa esindajale Ahmed Usmanovile. Avaperioodi võitis Usmanov 8:0, otsustava heite tegi ta 35 sekundit pärast teise perioodi algust.

Kuna Usmanov alistas seejärel veel kaks vastast ning jõudis finaali, sai Aimar Andruse maadlemist jätkata lohutusringis. Kohtumine kvalifikatsiooniringis Usmanovile punktidega 4:14 alla jäänud Valentin Marc Stephane Sanfratelloga möödus siiski prantslase dikteerimisel. Esimese kolme maadlusminuti järel juhtis Sanfratello juba 8:0 ning kuigi teise perioodi algul vähendas Andruse vahet, võitis prantslane matši lõpuks 12:2.

Juunioride maailmameistriks tuli türklane Enes Vahit Uslu, kes finaalis alistas viimase sekundi heitest Ahmed Usmanovi 7:6. Pronksmedali võitsid Yuhi Fujinami (Jaapan) ja Orkhan Abasov (Aserbaidžaan).