Aidu lasteaed-algkool on valmis avama ööpäevaringse lasteaiarühma

Aidu lasteaed-algkool on valmis avama ööpäevaringse lasteaiarühma, kui selle teenuse järgi oleks piirkonnas ja lähiümbruses nõudlust.

</span>

Pajusi vallavanema Reet Alevi sõnul on nad arutanud ja otsinud võimalusi, kuidas lapsevanemaid veel rohkem aidata. “Aidu lasteaia kasvatajad pakkusid välja, et võiks avada ööpäevaringse lasteaiarühma. Ööpäevarühmad on siin ju omal ajal töötanudki. Taolist teenust praegu Jõgevamaal kusagil ei pakuta, peame uurima, kas selle järele on nõudlust,” märkis vallavanem.  

Kõik variandid võimalikud

Tema sõnul on vaja kõigepealt teada, kas lapsevanemate võimalik huvi ööpäevaringse lasteaiarühma järele piirdub ühe või viie päevaga nädalas. “Me oleme võimelised võtma lapsed oma hoole alla ka mõneks tunniks pärast tööpäeva lõppu, kui vanemad näiteks tahaksid minna teatrisse või kinno või läheb mõne ema või isa tööpäev olude sunnil  harilikust pikemaks,” lisas ta.

Aidu lasteaed-algkooli juhataja Siiri Uusküla teadis, et taolist teenust pakutakse Harjumaal, aga samuti ka Tallinnas ning Tartus. “Ööpäevaringset lastehoiuteenust saame pakkuda juhul, kui vanematel seda vaja on,” rõhutas temagi.

Tema sõnul kasutavad seda vanemad, kes töötavad näiteks õhtuses või öises vahetuses ning neil pole lapsi kellegi hooleks jätta. “Hea on jätta siis lapsed õhtuks või ka ööseks lasteaeda. Tänapäeval töötavad osad ettevõtted kolmes vahetuses, osades tehastes on töö hooajaline ja kiirel ajal tuleb vahetusi lisaks,” rääkis ta.

“Öeldakse küll, et küllap suuremad lapsed vaatavad väiksemate järele, aga ema  ja isa ei saa rahulikult töötada, kui tema lapsed omapead on,” tunnistas Reet Alev.

Esialgu on Aidus mõeldud ööpäevaringne lasteaed sisse seada nädala sees, jättes nädalavahetuse kõrvale. Vajadusel saab mõelda ka erilahendustele.

“Tingimused on meil kõik täidetud, praegu käib tõsine mõttevahetus korralduslike küsimuste teemadel,” tunnistas vallavanem. 

Individuaalne töö

“Samuti on võimalik tuua lapsi meie lasteaia päevasesse rühma neil, kes käivad kas Põltsamaalt Jõgevale või Jõgevalt Põltsamaale tööle ning pole saanud oma lapsele kummaski linnas lasteaiakohta, või ei sobi  lapsele liiga suured ja kärarikkad rühmad. Sel vanemal on võimalik endale ka pikemat tööpäeva lubada. Võib-olla edaspidi toob ta lapse ka meie kooli, sest siin on väikesed klassid,” lisas Alev. Tema sõnul ei soovitata osadele lastele enam kui 20 õpilasega klassi, seega on neil Aidu koolis võimalus käia küllalt väikese õpilaste arvuga klassides.

Maakooli omapära ongi võimalus avastada varakult andekad lapsed ja nendega individuaalselt tööd teha. “Mõned lapsevanemad toovad küll välja selle, et sotsialiseerumine jääb väikeses kollektiivis nõrgaks. Meie koolis käinud lapsed saavad aga suures koolis suurepäraselt hakkama ning nende õpitulemused on head,” märkis Alev. Tema sõnul panevad vanemad lapsed kohe linnakoolidesse ka selle mõttega, et nad saaksid 12 aastat ühes koolis õppida.

Mis puutub haridusasutuse tulevikku, siis kinnitas vallavanem, et Aidu lasteaed-algkool jääb kindlasti alles, selle kaotamisest vald huvitatud ei ole. “Peame oluliseks, et laps saaks alus- ja alghariduse oma kodu lähedal. Numbrid on küll väikesed, kuid vallas on otsustatud, et võetakse aasta korraga ning otsitakse lahendusi edaspidiseks.”

Kindlasti tasuks nendel lapsevanematel, kel huvi ööpäevase lasteaiateenuse  vastu või kes tahaksid, et nende lapsed saaksid käia lasteaias, kus on väikesed rühmad, Aidu lasteaed-algkooliga ühendust võtta. Kõik edasine selgub ja täpsustub aga juba koostöös, ütles Siiri Uusküla.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus