Aidu külalistemaja esine saab kividest kõnnitee

Aidu külalistemaja esine saab kividest kõnnitee ja haljastuse.  Pärast seda ei saa autodega enam otse maja ette sõita. Külalistemaja omanikud Tiina ja Meelis Venno on töödega juba alustanud ning loodavad sügiseks kõik valmis saada.

“Praegu pole kuigi palju külalisi, sellepärast on õige aeg töö ära teha. Suurt reklaami me teinud ei ole, nii et igaüks ei teagi siia sisse astuda,” ütles Tiina Venno. Tema sõnul algab sünnipäevade ja pidude hooaeg külalistemajas sügisel, ka peetakse siis tihedamini seminare ja õppepäevi.

“Me ei taha väga suuri ja lärmakaid seltskondi majja lasta,” on Aidu külalistemaja peremees Meelis Venno varem öelnud. Et pere elab ise maja ülemisel korrusel, peaks lastel olema võimalik rahulikult magada.

Mõte kolida Aidu vanasse meiereihoonesse tuli Meelis Vennol 2003. aastal. Ülemisele korrusele oli plaan rajada endale eluruumid, alla pidi jääma piimatöötlemine, mis aga oskustööliste puuduse tõttu teostamata jäi. Ja meiereisid on Eestis Meelis Venno hinnangul ka piisavalt.

Üks pere nii suurt maja üleval pidada ei jaksa ja et toad ei seisaks tühjalt, Jõgevamaal napib aga turistidele  ööbimiskohti, tuligi mõte rajada külalistemaja. Laenu pole Vennod tahtnud võtta, sest majandusolud on keerulised. Majutuskohti on praegu  8-10 inimesele, lisaks 36-kohaline konverentsisaal ja saun.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus