Aiaomanikel on hoidistamishooaeg alanud

Rahvatarkus soovitab tibusid alles sügisel lugeda, kuid siiski võivad aia- ja peenraomanikud juba praegu kinnitada, et tühja sahvriga see pöörasevõitu ja äärmusest teise kõikuv suvi neid ei jäta. Nagu kõikjal, on ka Tabivere vallas Juulal ja selle naaberkülades juba suveandide purkipanemisega alustatud. Et võimalikult mitmekesiste ja maitsvate talvevarude soetamiseks üksteiselt uusi ideid saada ja nippe õppida, selleks korraldatakse mitmes külas hoidistekohvikuid, milleks saadi tuge Leader-programmi  projektist „Aktiivne kolme küla kogukond”.

Alustati Aru talus

Lõikuskuu esimese päeva õhtupoolikul koguneti hoidiseid maitsma ja kogemusi vahetama Juula külla Aru tallu, kus elab perekond Kaasik.

„Rõõmustas, et kohale oli tuldud ka mitmest naaberkülast: Õvanurmest, Valgmalt, Kõrenduselt, Tabiverest. Kokku ligi nelikümmend huvilist. Pikk kohvikulaud kogunes maitsmiskraami täis ja seal leidus nii soolast kui magusat: paradiisiõuna-tikrikompott ja mitmesugused tomati-sibulasegud, letšod, marineeritud peet ja herned… Ja loomulikult kõikvõimalikud moosid! Evi Nahk oli leidnud veel aega oma hoidistepurkidele vahvad sildidki joonistada. Teadagi kukub ka samadest komponentidest  valmistatu igal perenaisel pisut erinev välja, nii et maitsmismeele töökoormus oli suur. Peale joodi peamiselt mahlu, kohvisoovijaid oli vähe. Ka  retsepte vahetati hoolega,” jagas muljeid Aru talu noorperenaine ja Juula külavanem Eneli Kaasik.

Kõrendusel ja Raigastveres ka

Juula hoidistepäeval oli kohal ka Tupperware firma esindaja,  kes nüüdisaegseid nõusid tutvustas.

Nii ilusa ilmaga oli õues külalisi võõrustada lausa lust, kuid n-ö tõrvatilkadeks meepotis olid kutsumata külalised – herilased, kes  kah hõrgutavate lõhnade peale kohale kiirustasid.

Samalaadsed kohvikud avatakse peagi ka Juula naaberkülades. Pühapäeval, 17. augustil kell 18 oodatakse hoidistamishuvilisi Kõrendusel ja reedel, 29. augustil kell 18.30 Raigastveres Jaama puhkemajas. Kõik on oma köögisaavutustega sinnagi teretulnud. Kontaktisikuks on Kõrendusel Margo Mansberg (mmansberg@gmail.com) ja Raigastveres Sirje Simmo sirje.simmo@tabivere.ee).

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus