Ahjud ja pliidid korda

Päästetöötajad juhivad tähelepanu, et enne kütteperioodi algust on viimane aeg kütteseadmed üle vaadata ning puhastada.

Kogu küttesüsteem tuleb kriitilise pilguga üle kontrollida, ega kuskilt suitsu sisse ei aja, ega lõõrides, pliitides, soemüürides, ahjudes ega korstnates pragusid pole. Samuti tuleb kontrollida, ega korsten pole pigitunud, kas tahmaluugid on kindlalt kinni jms. Aastaringse puiduga kütmise korral tuleb kütteseadet ja lõõre puhastada kaks korda aastas, hooajaliselt kasutatavaid üks kord enne kütteperioodi algust ja gaasikütteseadmeid üks kord aastas. Igal viiendal aastal peab korstna puhastama ja kütteseadme ohutust kontrollima kutseline korstnapühkija, kes annab puhastamise ja kontrolli kohta akti. Regulaarne seadmete puhastamine on vajalik tuleohutuse tagamiseks ning aitab kokku hoida talviseid küttekulusid, sest suitsulõõridesse ladestunud pigi muudab need tuleohtlikeks, vähendab küttekolde kasutusiga ja suurendab soojakadu.

Puhastamata korstnast või katkisest kütteseadmest alguse saanud tulekahju on kütteperioodil kodudes juhtuvate tuleõnnetuste üks sagedasemaid põhjusi. Jõgevamaal on käesoleval aastal juhtunud kaheksa tuleõnnetust, mille põhjustasid valesti paigaldatud, katkised või hooldamata kütteseadmed.

Korstnapühkijate kontaktandmeid saab päästeala infotelefonilt 1524.

Aidake ära hoida kulupõlenguid!

Päästjate meeldetuletus maaomanikele: hooldage ja harige oma maad sügisel, et ennetada kevadisi kulupõlenguid!

Kulupõletamine on Eestis keelatud ja kulutuli hävitav ning ohtlik! Ometi süttib hooletult tehtud lõkkest või hoolimatult visatud suitsukonist igal kevadel kümneid kulupõlenguid. Mööda kuluheina kiiresti levivad leegid võivad süüdata ümbritsevad hooned ja metsad. Tänavu aprillis said päästjad ühel nädalavahetusel Lõuna-Eestis kulupõlengutele väljakutseid 24 korral. Jõgevamaal sai lõkkest süttinud kulupõlengus viga naisterahvas, Valgamaal hävis kõrvalhoone.

Hoolikad maaomanikud, kes hilissuvel viimase rohu oma maadelt niidavad ja maavaldused korrastavad, aitavad ennetada ohtlikke tuleõnnetusi looduses ning säästavad elukeskkonda.

i

ASTRA PINTSON-KÄO, Päästeameti Lõuna päästekeskus pressiesindaja

blog comments powered by Disqus