Agneta Pukk: nüüd alles päris tants algabki

Möödunud aasta oli Mustvee vallast võrsunud võistlustantsijale Agneta Pukile ja tema tantsupartnerile Kaspar Kaldarule edukas. Sinna mahtusid esimene Eesti meistritiitel ja mitu medalit välismaistel võistlustel. Ka avanes Agnetal võimalus panna oma võimed proovile lastetreenerina. Alanud aasta toob aga kaasa täiesti uued põnevad väljakutsed.


Käesolevast aastast olete võistlustantsijana täiskasvanute klassis. Mida see teile tähendab? Kas lapsepõlv sportimise mõttes või ka laiemas mastaabis on nüüd möödas?

Võib öelda küll, et lapsepõlv on möödas ja nüüd alles päris tants peale hakkabki. Täiskasvanute seas on võimalik teoreetiliselt tantsida sportlasena kuni 35. eluaastani ehk minul siis veel 18 aastat. Siiski saame nüüd võistelda veel kolm aastat U21 vanuseklassis, kus teevad kaasa alla 21-aastased võistlustantsijad. 

  1. aasta teine poolaasta oli teile silmapaistvalt võistlusterohke ja edukas. Mitmel võistlusel osalesite ja mitu korda olite üldse koos Kaspar Kaldaruga tantsupõrandal?

Sügisel oli meil tõesti palju võistlusi. Kokku 13, mõnel päeval tegime kaasa isegi kahel võistlusel. Nende hulgas oli kaks maailmameistrivõistlustel osalemist, võistlemine Euroopa meistrivõistlustel ja Põhjamaade meistrivõistlustel Oslos. Noorteklassis tõusime aasta edetabelis lõpuks 15. kohale, olles eestlastest seejuures parimad. Uuel aastal algab meie pürgimine tippu taas otsast peale.

Teie viimasteks meistrivõistlusteks möödunud aastal olid Põhjamaade meistrivõistlused, kus võitsite pronksmedali. Kuivõrd oli pärast võistlust kergendustunne, et selleks aastaks on pingutused läbi?

Päris läbi sai võistlusaasta meie jaoks siiski alles Riias. Seal toimub alati aasta viimane suurvõistlus ja pärast seda tulevad rahulikult jõulud. Riias tegime võistluse ka oma uues vanuseklassis U21 ja saime kolmanda koha. Võisime rahule jääda, sest osales 52 paari. See oli väga meeldiv üllatus, sest ise lootsime finaali jõuda, aga lõpuks tuli medal, super!

Millise 2019. aastal võidetud medali üle ise kõige rohkem heameelt tunnete ja miks?

Kõige tähtsam medal möödunud aastal oli standardtantsude Eesti meistrivõistluste kuldmedal. See oli minu esimene meistritiitel ja valmistas seetõttu väga palju rõõmu.

Aasta teisel poolel olid minu jaoks tähtsad ja edukad kõik maailma- ja Euroopa meistrivõistlused. Rõõmustan alati, kui edukalt võistleme, samas teen omad järeldused, kui ühel või teisel põhjusel rahule ei jäänud.

Mida peate oma tantsu sportlikul küpsemisel lõppenud aastal kõige olulisemaks?

Võib-olla seda, et olen saanud proovida ennast ka treeneritööd tehes.

Külastasite seoses võistlustega eelmisel aastal mitut riiki. Kui palju oli aega ringi vaadata? Milline on teie arvates maailm tantsusportlase pilgu läbi?

Kahjuks ei jõua me tavaliselt üldse ringi vaadata, alati peame kooli ja kõige muuga seoses kohe tagasi lendama. Maailm on meie jaoks lennujaamast lennujaama ja hotellist hotelli. Kahjuks.

Millised on teie ja Kaspar Kaldaru sportlikud eesmärgid alanud aastal?

Eesmärk on püsida U21 vanuseklassis Eesti meistrivõistlustel kahe parima seas.

On teil oma fännklubi ja kas tuleb jagada ka autogramme?

Usun, et minu suurimad fännid on kodus, minu pere. Poolehoidjaid on meil palju. Tean, et pidevalt hoitakse minu tegemistel silma peal ja seoses sellega kuulen ikka vaid kiidusõnu.

JAAN LUKAS

 

Viimaste võistluste tulemused

 koht Wroclaw Open, september

  1. koht EM-võistlused 10 tantsus, Bratislava, september
  2. koht EM-võistlused standardtantsudes, Chisinau, oktoober
  3. koht Riga Open, november
  4. koht Kaunas Open, november

15 . koht MM-võistlused standardtantsudes, Timișoara, november

  1. koht Põhjamaade meistrivõistlused, Oslo, november
  2. koht Christmas Dance Festival, Oslo, detsember
  3. koht Baltic grand prix (U21 vanuseklass), detsember
  4. koht Baltic grand prix, detsember

 

blog comments powered by Disqus