Advendiaeg algas ka Jõgeval vihmaga

Nagu mujalgi Eestis, algas ka külmalinnas Jõgeval advendiaeg vihmaga. Sellele vaatamata tuli üleeile kultuurikeskuse juurde esimese advendiküünla süütamist jälgima suur hulk linlasi.

Jõgeva Jõuluvana kurtis kokkutulnuile, et teised jõuluvanad, kes lubanud talle appi tulla laste kingitusi pakkima, pole ikka veel kohale jõudnud, ning nuputas, mil moel nad üldse saabuvad, kui saanisõiduks sobivat ilma pole. Vastuse said nii Jõgeva Jõuluvana kui ka publik peatselt: selgus, et peatselt kingitustega kõigi Eestimaa laste juurde tõttavad jõuluvanad saabusid Jõgevale jalgsi, käe otsas hetkel trendikad käimiskepid. Sportlikud kepikõnnijõuluvanad tervitasid kättpidi oma pealikut Jõgeva Jõuluvana ning laulsid publikule tervituseks ühe laulu.

Päkapikumaa tuleb ka tänavu

Seejärel oligi aeg süüdata esimene advendiküünal. Seda tegid linnapea Kalmer Lain ja EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann. Advendituld jagasid nad neilegi, kes seda küünla või laterna abil koju viia soovisid.

Vihmase advendipüha tegid oma esinemisega rõõmsamaks Jõgeva Ühisgümnaasiumi lauluneiud, jõuluvanad jagasid  lastele Maxima kaupluselt saadud kompvekke ja mängisid nendega ringmängu. Jõgeva Jõuluvana teatas aga rahvale, et nüüd saab tema ja päkapikkude toimetamisi Päkapikumaal näha ka internetist: selleks tuleb minna kodulehele www.jogevajoul.ee .

Esimese advendipühapäeva õhtul näidati Jõgeva kultuurikeskuses koguperefilmi

Jõululugu“. 13. detsembril kuulutab EELK peapiiskop Andres Põder aga Jõgeval välja jõulurahu kogu Eestile.

Laiuse kirik rahvast puupüsti täis

Jõgeva valla rahvas oli esimesel advendipühal kutsutud Laiuse kirikusse, kus andsid kauni ja meeleoluka kontserdi lauljatar Hanna-Liina Võsa, saksofonist Lembit Saarsalu ning helilooja ja klahvpillimängija Olav Ehala. Vallavolikogu ja -valitsuse kutse võttis vastu nii suur hulk vallaelanikke, et kirikupinkidest ja pastoraadist kirikusse tassitud toolidestki väheks jäi: ikka pidi osa kuulajaid püsti seisma.

„Nii palju häid inimesi pole siin kirikus vist kaua aega korraga koos olnud,” arvas vallavolikogu esimees Aivar Kokk kontserdi lõppedes. „Siin ja praegu tunnetame kõige paremini, et meie valla rahvas on nagu üks suur pere.”

EELK Laiuse koguduse õpetaja Raino Kubjas kõneles kokkutulnuile nelja advendipüha ajaloost ja tähendusest ning sõnas, et iga advendiküünal lisab valgust praegusse pimedasse aega ning küünalde väikesed valguseojad liituvad suuremaks valgusejõeks, mis peatselt pimeduse võidab.

Valla ühise advendiküünla süütasid vallavanem Enn Kurg ning Aivar Kokk ja Raino Kubjas. Sellest suurest küünlast viisid külavanemad advenditule laiali kogu valda — koos pastoraati kaetud kingitustelaualt kaasa võetud väikese kingitustekotiga külarahvale. Kontserdil viibinuile pakuti aga pastoraadi õuel sooja rosinasuppi vahukoorega.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus