Adrati mälestusturniiri võitis Jõgeva SK Tähe

Turniiri algul loositi kuus osalevat meeskonda kahte alagruppi. Esimesse gruppi sattusid SAK Tartu, SK Kirm ning K&H meeskond. Juba esimeses mängus näitas K&H meeskond, et nad on tõsised tiitlinõudlejad: Kirmist sõideti üle lausa 4:0. Teise mängu pidas K&H tartlaste vastu ning ka nemad alistati probleemideta ja seisuga 3:1. Sellega oli finaali koht tagatud. SAK Tartu ja SK Kirm mängisid omavahel 1:1 viiki. Tänu paremale väravate suhtele sai 3.-4. koha peale mängida Tartu ning Kirm pidi leppima võitlusega eelviimase koha eest.

Teises grupis kohtusid Päevaleht, Jõgeva Tähe ning Lõuna Politseiprefektuur. Oma grupi esimeses mängus alistas Tähe miinimumeduga Lõuna prefektuuri seisuga 1:0, kuigi vahe oleks võinud olla palju suurem. Teises mängus alistasid jõgevlased Päevalehe 2:1 ning kindlustasid endale koha finaalis. Taas kord jättis soovida Tähe võimaluste realiseerimine väravateks. Grupi viimases mängus alistasid politseinikud Päevalehe 2:1 ning said võimaluse mängida kolmandale kohale.

Kohamängudest peeti esimesena 5.-6. koha oma. Pingelises ja väravaterohkes mängus alistas SK Kirm Päevalehe 3:2. Pronksikohtumise võitis Lõuna Politseiprefektuur, alistades SAK Tartu 2:0.

Ja oligi käes kauaoodatud finaali aeg. Mängu algus oli võitluslik ja väheste võimalustega. Juhtima õnnestus minna K&H meeskonnal ning tundus, et karikas Jõgevale ei jää. Tähe meeskond siiski püssi põõsasse ei visanud ja suutis teise poolaja lõpupoole viigi välja võidelda. See tähendas aga, et lööma tuli hakata penalteid, et selgitada võitja. Kui mullu kaotas Tähe pronksikoha just penaltiseerias, siis seekord löödi kindlalt ning hästi tegutses ka väravavaht Ivo Lepik. Penaltiseeria võideti 2:0.

Meistriks tulnud Jõgeva Tähe meeskonda kuulusid Ivo Lepik, Alari Kütt, Sverre Mäesepp, Rainer Võsaste, Aivar Olesk, Mihkel Kukk, Taavi Veersalu, Priit Jõeäär, Eduard Lehtmets, Kristjan Kuldmägi, Kaido Ingver, Vladimir Ingver, Aarne Sulg, Erki Lepik ja Ando Ling.

Turniiri parim väravakütt oli kolme väravaga Ago Martinson Lõuna Politseiprefektuuri meeskonnast, parim väravavaht oli Alar Kalamees Päevalehest. Meeskondade parimad mängijad olid Kristjan Kuldmägi (SK Tähe), Kaarel Kallandi (K&H), Egert Pajustik (LPP), Karl Ots (SAK Tartu), Priit Avasalu (SK Kirm), Laurits Randmann (Päevaleht).

Pärast põhiturniiri peetud penaltivõistluse võitis K&H meeskond, saades finaalis revan?i Jõgeva Tähelt.

AARNE SULG

blog comments powered by Disqus