Adaveres võistlevad kiiruisutajad

Põltsamaa valla spodijuht Väino Treiman ütles, et praeguse seisuga on tänavu osalejaid veidi vähem kui aasta tagasi, kui Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises peeti esimest korda pärast 35-aastast vaheaega.

Mehed võistlevad 500, 1500, 3000 ja 5000 meetri, naised 500, 1000, 1500 ja 3000 meetri distantsil. Lapsed uisutavad 500 ja 1500 meetrit.Iga ala paremaid autasustatakse diplomiga, mitmevõistluse (meestel ja naistel kõigi distantside kokkuvõttes ) medaliga.

Mõlemal päeval algavad võistlused kell 12.

Treimani sõnul oodatakse osalema kõiki uisusõpru, kes end jääl vähegi kindlalt tunnevad ning end proovile tahavad panna. Võistlustel lööb kaasa ka umbes kolmkümmend Adavere last- ja noort. “Kahju on sellest, et Eesti Uisuliit lastele medaleid ei anna, nemad võistlevad samuti ju meistritiitli pärast;” ütles Treiman ning lisas, et osavõtumaks lapsele on 25 krooni. “Lapsed on juba öelnud, et ahh, mis me ikka tuleme, kui me midagi ei saa,” kurvastas ta. Auhinnalaud on tänavu tagasihoidlikum ka täiskasvanute osas. “Ametlikult on võistluste korraldajaks Eesti Uisuliit, kuid kogu sisulise töö teeb ära spordiklubi Tervis. Uisuliidu juhid tunnevad võistluse korraldamise vastu väga vähe huvi,” oli Treiman pettunud. Samas rõõmustas ta, et uisutamine on saanud Adaveres ülipopulaarseks.

Kasutatud, kuid heas korras kiiruiske saab noortele võistlemiseks laenutada, ent paljud on endale isiklikud kiiruisud soetanud. Rahvarohkematel päevadel on Adavere uisurajal treeninud paarasada inimest. Vanematel lasteaiarühmadel on ka uisutunnid.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus