Adaveres toimusid uisuvõistlused Ants Antsoni auks

Ürituse peakorraldajaks oli Adavere põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Väino Treiman, kes lootis staadionile rajatud uisurajal näha paljusid puhta sõidustiiliga tõelisi kiiruisutajaid. Ülevabariiklik, kõigile avatud kiiruisutamisvõistlus püütakse Adaveres korraldada vähemalt kord aastas. Tänavune uisutamisvõistlus «Kuldne 1500» oli pühendatud Ants Antsonile, kes täpselt 40 aastat tagasi, 6. veebruaril 1964. aastal võitis kuldmedali Innsbruckis 1500 meetri pikkusel distantsil.

Adaverre oodati külla ka vanameistrit ennast, tema aga tervislikel põhjustel osaleda ei saanud.

Spordiajakirjanik Tiit Lääne, kes oma sõnul üritusel Ants Antsonit esindas, rääkis, et kuigi Antsonil oli taskus juba Euroopa Meistrivõistluste kuldmedal, olümpiamedalistina teda näha veel ei loodetud. Maailma jaoks oli Innsbrucki taliolümpiamängude kullavõitja nagu mees metsast, kes tuli, nägi ja võitis. 1500 meetri sõidu ajal ilm tuisune ja tuuline, võistlejaid oli aga palju, koguni 54. Antsoni aega 2 minutit 10,3 sekundit ei suutnud tookord keegi üle sõita.

Antson oli väga mitmekülgne sportlane, lisaks kiiruisutamisele on ta tegelnud ka kergejõustiku ja jäähokiga. 1964 aastal valiti Antson norralaste poolt aasta parimaks sportlaseks maailmas ja pärjati legendaarse Oscar Mathieseni auhinnaga.

Üritusele olid tulnud ka Riigikogu liikmed, spordiarstid Toomas Tein ja Toomas Savi, kes rõhutasid, et terves kehas on terve vaim. Spordiarstid kinnitasid, et aktiivne liikumine aitab tervena püsida ja paremini õppida. Külalised olid auhindadena kaasa võtnud 60 Kalevi kommikarpi Euroopa Liidu teemaliste küsimustega. Toomas Savi rõhutas, et on väga hea näha, et sellises väikeses kohas nagu Adavere on väga korralik uisurada ja palju spordihuvilisi.

Vallavanem Toivo Tõnson oli tulnud samuti sõitjaid ergutama, lootes pärast võistlust ka ise uisud alla saada. Põltsamaa vald on Adavere kooli toetanud valgustite muretsemisel, et noored spordihuvilised saaksid treenida ka õhtuti.


EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus