Adaveres selgitati rulluisutamise sprindimeistrid

Pühapäeval peeti Adaveres Eesti meistrivõistlused rulluisutamise sprindidistantsidel. Meeste põhiklassis tegid kohalikud uisutajad puhta töö – lühematel distantsidel võitis kaks meistrikulda Mart Markus ja väljalangemissõidus oli parim Marten Liiv. Nooremates vanuseklassides tulid adaverelastest Eesti meistriks ka Markus Sarap ja Tuuli Vaher.

Hommikul sadanud vihmast märja raja tõttu tuli võistluste algus kaks tundi edasi lükata. Adaverelased ei jäänud asfaldi kuivamist oodates vaid päikesele lootma, vaid kasutasid raja võistluskorda viimiseks ka erinevaid tehnilisi abivahendeid. Abimeesteks olid nii puhurid kui ka harjad, samuti tiirutati rajal nii autode kui ka jalgratastega. Rada jäi siiski mõnevõrra libedaks ning eriti puudealuse tagumise kurvi läbimisel jäädi kogu võistluse jooksul tavapärasest ettevaatlikumaks.

Tasavägine esikohaheitlus naiste hulgas

Eraldistardist sõidetud 200 meetri distantsil saavutas meeste põhiklassis ajaga 20,64 sekundit esikoha Mart Markus. Seitsme sajandikuga kaotas talle Marten Liiv, kellele omakorda vaid ühe sajandikuga jäi alla pealinlane Kaspar Kaljuvee. Neljas oli tänavuse EMT Rullituuri liider Kert Keskpaik (21,03), viienda ajaga lõpetas adaverelane Aleks Luik (21,37) ning kuuenda koha sai Lauri Koort (21,58).

Väga tasavägine oli esikohaheitlus ka naiste hulgas. Ajaga 23,97 võitis kulla tallinlanna Kristiine Kalev, vaid ühe sajandikuga jäi talle alla adaverelane Mariin Sarap. Pronksmedali võitis Reelika Nurmsaar Rakverest. Juunioridest olid parimad Tuuli Vaher ja Randar Ivanov, noortest Elizabeth Jõgi ja Kaspar Päärson ning veteranidest Liivika Ivanov ja Alar Ivanov.

200 meetri tulemuste alusel jagati võistlejad 500 meetri sõidu poolfinaalidesse. Meeste esimesest poolfinaalist pääsesid finaali Kert Keskpaik ja Mart Markus, teisest Lauri Koort ja Marten Liiv.

Mart Markusele kaks meistrikulda

Finaalis sai stardist kõige paremini minema Marten Liiv, talle järgnesid Mart Markus, Lauri Koort ja Kert Keskpaik. Sellises järjekorras tuldi ka esimesse kurvi, kuid juba avaringi lõpuks oli juhtpositsioonile asunud Mart Markus ning ta suutis oma edu hoida sõidu lõpuni. Marten Liiv oli poolel maal endast mööda lasknud ka Lauri Koorti, kuid suutis esialgu veel Kert Keskpaiga ees säilitada turvalise edumaa. Pronksmedal Liivi siiski ei rahuldanud ning lõpusirge alguses laskis ta jala sirgu ning loovutas medali tagant tulnud Keskpaigale. Mart Markus võitis ajaga 48,53 oma päeva teise meistrikulla, Lauri Koort kaotas talle 0,46 ning Kert Keskpaik 0,77 sekundiga. B-finaalis võitlesid viienda koha eest Kaspar Kaljuvee, Aleks Luik, Andrus Kuusk ja Margus Leet. 0,21sekundiline edu Luige ees andis võidu Kaljuveele.

Naiste 10 km distantsil pingeline lõpuheitlus

Naiste põhiklassi finaalis lühemal võistlusmaal kujunenud järjestus ei muutunud. Taas oli parim Kristiine Kalev (56,14), kes nüüd edestas Mariin Sarapit natuke rohkem kui poole sekundiga. Pronks läks ka seekord Reelika Nurmsaarele. Veteranidest võitsid 500 meetri distantsil meistrikulla Liivika Ivanov ja Kuido Koppel, juunioridest olid parimad Tuuli Vaher ja Randar Ivanov ning noortest Elizabeth Jõgi ja Markus Sarap.

Päeva lõpetasid väljalangemissõidud. Naiste 10 km distantsil selgus võitja ülimalt pingelises lõpuheitluses. Kolm paremat mahtusid vaid poole sekundi sisse. Päeva kolmanda meistritiitli võitnud Kristiine Kalev lõpetas sõidu ajaga 20.43,30, Elizabeth Jõgi kaotas talle 0,28 ning Tuuli Vaher 0,53 sekundiga. Neljanda koha sai Diana Kaareste, järgnesid Reelika Nurmsaar ja Gerli Eltermaa.

Aleks Luik pälvis pronksmedali

Meeste põhiklassi sõitjad läbisid Adavere 250meetrisel uisurajal 15 kilomeetrit. Koos meestega läksid rajale ka lühematel distantsidel nooremates vanuseklassides võistelnud uisutajad ning kuigi enne sõidu algust pidasid nad uljast plaani vanematel meestel eest ära sõita, pandi jõudude tegelik vahekord rajal üsna kiirelt paika ja medalid jagasid taas Eesti rulluisutamise tipud.

Viimaseks ringiks oli konkurentsi jäänud neli Albe Team/Bont rulluisutiimi kuuluvat uisutajat ning seekord ei kinkinud Marten Liiv meeskonnakaaslastele enam midagi. Mulluse hõbeda kulla vastu vahetanud Liiv lõpetas ajaga 26.13,12, teise koha saanud Kert Keskpaik kaotas talle 1,29 ning pronksmedali võitnud adaverelane Aleks Luik 1,56 sekundiga. Neljandana üle finišijoone tulnud Kaspar Kaljuvee kaotas Liivile juba rohkem kui kahe sekundiga.

Sel pühapäeval sõidetaval EMT Rullituuri viiendal etapil, 43,2 km pikkusel Jõhvi rullimaratonil jagatakse ühtlasi ka Eesti meistritiitlid maratonidistantsil.