Adaveres saab jälle uisutada

Alates teisipäevast, 14. jaanuarist on Põltsamaa vallas Adaveres jälle avatud uisurada. See on tehtud Adavere põhikooli staadioni 250 meetri pikkusele jooksurajale ja on 10 meetrit lai.

Adaveres ongi Eesti ainus uisurada, kus on võimalik kiiruisutamist harrastada. Rajameistri ja kiiruisutreeneri Väino Treimani sõnul alustati jää tegemisega neli-viis päeva tagasi. Ta mäletab uisuraja tegemise ajaloost veel ühte aastat, kus see sai valmis alles 9.  jaanuaril, praegusest mõned päevad varem.  Tookord otsustati, et enne teistkordset kastmist uisutajaid rajale ei lubata. 

“Kuldne 1500” tuleb veebruari algul

Teisipäeval olid küll lapsed juba jääl, kuid tegelikult oodati esimesi harrastusuisutajaid rajale kolmapäevaks.  Rajameistri sõnul ei sega nädalavahetuse veidi kargem talveilm uisutamist,  Adaveres on kiiruisutajad ka 25-kraadise pakasega treeningsõite tegemas käinud. Väino Treiman ütles, et kümnekraadine või mõne kraadi jagu külmemgi ilm pole kindlasti mingi takistus uisutamiseks, liiati veel päikeselise ilmaga, mida just eelolevaks nädalavahetuseks lubatakse. Pealegi on uisutajatel võimalik minna Adavere kooli võimlasse nina soojendama.

1. ja 2. veebruaril peetakse Adavere uisurajal traditsiooniline kiiruisutamise võitlus “Kuldne 1500” ning nädal hiljem, 8. ja 9. veebruaril saavad seal teoks Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises. Võistluspäevadel harrastusuisutaid päevasel ajal  rajale ei lubata, küll aga  võivad nad sõitma tulla õhtupoolikul. Kui mõni üksik uisuhuviline sellel ajal Adaverre satub, saab ta  kasutada sealsamas uisuovaali kõrval asuvat hokiplatsi. 

Uiske saab laenata ühe euro eest

Kohapeal on võimalik uiske laenata ja neid ka teritada. Uisurada on avatud hommikul kella kaheksast kuni õhtul kella kaheksani, uiske saab laenata tööpäevadel kella neljast kaheksani ning laupäeval ja pühapäeval kaheteistkümnest kaheksani. Teisipäeval proovis Adavere uisurada Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kes sõitis läbi kümne kilomeetri pikkuse distantsi. Seega oli maavanem eilseks, kui toimus Kalevipoja  VI uisumaratoni korraldustoimkonna koosolek, jõudnud juba ise n-ö märgi maha panna.

Kui kaua uisurada kasutada saab, tuleks õigupoolest küll ilmataadilt küsida, kuid Väino Treimani sõnul sai seal eelmisel aastal uisutada poole märtsikuuni.

Loodetavasti ei lõpe ka tänavune uisuhooaeg mullusest varem. Kõik Adaverre uisutama minejad peaksid läbi lugema ka raja kasutamise reeglid ning neist kindlasti kinni pidama. Uiskude laenamine maksab ühe euro ning ka väljaku kasutamise eest tuleb euro maksta.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus