Adaveres avati eile õhtul uisurada

Avamisel olid lisaks Põltsamaa vallavanemale Toivo Tõnsonile, Põltsamaa linnapeale Jaan Aiaotsale ja spordiliidu Kalju tegevjuhile Uno Valdmetsale kohal ka Tallinna Pirita Suusaspordiklubi esindajad, kes demonstratsioonesinemisega üritust huvitavamaks aitasid muuta.

Tallinnast tulnud kolm noort demonstreerisid 1000 meetri kiiruisutamist.

Noor uisutaja Eerik Idarand on nii heas vormis, et on lubanud tänavu üle sõita ka olümpiavõitja Ants Antsoni kunagise tippaja. Peamiselt Soomes treeniv noormees üritas rekordit eile ka Adavere uisurajal, kuid kas see tal õnnestus, ei olnud lehe trükkimineku ajaks veel teada. “Rekordit on täna siiski üsna raske üle sõita, sest jääolud ei ole kõige paremad,” ütles Põltsamaa valla spordijuht Väino Treiman.

Tema sõnul said uisusõbrad rajal treenima hakata juba möödunud laupäeval, kuid ametlikuks avamiseks koos demonstratsioonesimemisega oli vaja oodata paremat ilma.

Nädalavahetusel astuvad Adavere väljakul võistlustulle Põltsamaa jõe talimängude uisuvõistlusel osalejad, 5.-6. veebruaril peetakse aga samas Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises.

Treimani sõnul toimuvad Adaveres kindlasti ka maakonna meistrivõistlused, noortele korraldatakse talispordiüritusi nagu eelmiselgi aastatel. “Tänavu oleme juba graafikust maha jäänud, möödunud aastal oli pea igal nädalavahetusel lastele mõni võistlus,” ütles Treiman.

Peamiselt tegeles tänavu ja ka eelmistel aastatel jääraja ettevalmistamisega spordientusiast Väino Treiman, abiks olid talle ka Pavel Visnjakov ja Erkki Martson.

“Raja ettevalmistamist ja korrashoidu ei saa rahas arvestada – veega aitab vald ja oma töötunde ma ei loe,” ütles Treiman. Spordimees tunnistas, et avamiseelsel ööl tal magamisaega ei jäänud.

Adavere uisurajale on oodatud harjutama ja spordimõnusid nautima kõik talispordihuvilised. Rada on valgustatud ja ka uiske saab laenutada.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus