Adavere uisutajad Pyeongchangis kohal

Reedel kandis Pyeongchangi taliolümpia avatseremoonial Eesti riigilippu Adaverest pärit kiiruisutaja Saskia Alusalu. Täna asub aga meeste 1500 meetri distantsil koos 35 konkurendiga stardijoonele teine väikeses Adaveres uisutamisega alustanud olümpiasportlane Marten Liiv. Neid olümpialinnas nõustav treener Väino Treiman kinnitas eile Vooremaale, et sportlased on olümpiastartideks valmis.


Kui Saskia Alusalu jõudis koos oma treeneri Tristan Loyga olümpialinna juba varakult, siis Marten Liiv ja treener Väino Treiman saabusid Pyeongchangi veidi enne mängude avatseremooniat. Kõik kolm adaverelast said ka ise olümpiamängude avamisest vahetult osa. Saskiale oli usaldatud sel suurejoonelisel sündmusel Eesti lipu kandmine, Liiv ja Treiman sammusid olümpiastaadionil Eesti delegatsiooni koosseisus.

Muljed olid vägevad

„Muljed ja emotsioonid olid vägevad,” ütles Treiman. „Kuna kogu see tseremoonia koos ettevalmistustega kestis väga pikalt, siis me Marteniga lahkusime staadionilt enne avamispidustuste lõppu. Kokkuvõttes oli see päris väsitav päev.”

Treiman ütles eile, et ajavahega harjumine võttis tal olümpialinna jõudes samuti aega, kuid esmaspäeva hommikul  oli enesetunne juba hea ja olemine normaalne. „Tundub, et enam sellega probleeme ei ole.”

Olümpial valitseva õhustiku kohta arvas Adavere olümpialaste treener, et seda ei saa võrrelda tavalise suurvõistlusega. „Kõik see ettevalmistus ja siia jõudmine teeb olümpia juba eriliseks.” Rääkides olümpialinnas ja selle ümbruses valitsevast ilmast, sõnas Treiman, et külm teda nii eriti ei häiri. „Meie kui põhjamaalased oleme selliste külmadega ju harjunud. Kuid tuul on küll väga tugev ja sellega peab veidi kohanema. Loodetavasti ei jää tuule pärast midagi olümpial ära.”

Sportlased stardiks valmis

Pyeonghangi mängude kiiruisutamisareenil on suhteliselt tugev jää, mis tõenäoliselt suurtele rekorditele seekord kaasa ei aita. „Saskia ja Marten teevad siin oma tavapäraseid treeninguid ja peaksid olema jääga juba harjunud. Tingimused tunduvad olevat head,” lisas Väino Treiman.

Marten Liiv alustab oma olümpiat juba täna, mil teeb kaasa eestlastele nii südamelähedasel 1500 m distantsil. Võitis ju just sel alal 1964. aastal Innsbruckis olümpiakulla Ants Antson ja samal distantsil tegi Antson 1968. aasta Grenoble’i mängudel seni eestlaste viimase etteaste olümpiajääl. Nüüd, täpselt pool sajandit hiljem, jätkab samal alal meie olümpiaajalugu Marten Liiv.

Treimani sõnul on Marten oma esimeseks olümpiastardiks valmis. „Mingist kohast või ajast, mida tänasel võistlusel eesmärgiks seada, pole me rääkinud. Juba see, et ta sel ühel hinnatumal distantsil olümpiamängudel starti pääseb, on tubli saavutus,” ütles Treiman, kes hakkas meie jutuajamise järel olümpiakülast just jääareeni poole liikuma.

„Mõtlesin, et lähen vaatan naiste 1500 meetrit, kuidas Saskia konkurendid sõidavad.”

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus