Adavere lasteaed Naksitrallid tähistas 40. sünnipäeva

Imavere lasteaiaga on Adavere Naksitrallidel juba kümne aasta pikkused sõprussidemed. Lasteaia juhataja Tiia Lantsi sõnul saavad lapsed aru küll, et lasteaial, kus nad käivad, on tähtis päev. Sünnipäevapeol astusid üles lastele tuttavad tegelased Sammalhabe ja Muhv, keda kehastasid lasteaia töötajad Maire Martins ja Kaja Kalajärv.

Lapsed on teinud käsitöid ja joonistanud lasteaia sünnipäevaks, nendest töödest on koostatud näitus.

Reedel tähistatati juubelisünnipäeva piduliku aktusega, kuhu olid kutsutud lasteaia endised töötajad, toetajad ja palju teisi külalisi.

Aktusel esinesid lasteaia lapsed ning vilistlased, kes praegu õpivad Adavere Põhikoolis ning Põltsamaa Muusikakoolis.

Juhataja sõnul on lasteaia üheks eripäraks, et see asub mõisahoones, kuhu koliti kolm aastat tagasi. Kui varem tegutseti kahe rühmaga, siis tänavu avati veel kolmaski rühm. Ja nagu eeldab lasteaia nimi, kannavad rühmadki naksitrallide nimesid: Muhv, Kingpool ja Sammalhabe. Lasteaia juhataja sõnul on lapsed Naksitrallide raamatuga hästi tuttavad.

Lasteaias tegutsevad mudilastele rahvatantsuring ja aeroobika treeningrühm mudilastele, samuti beebikool. Adavere lapsed võtavad aktiivselt osa piirkondlikest spordi- ja näitemängupäevadest.

Tiia Lantsi sõnul saab lasteaed ka kena sünnipäevakingituse: korraliku mänguväljaku, mis seni puudus. Just tänavu saadi selle rajamiseks raha Hasartmängu Nõukogust. Väljakule tulevad ka jalgratta- ja jooksurajad. Tööd algavad juunis ning kui lapsed ja töötajad peale juulikuist puhkust lasteaeda tagasi tulevad, peaks mänguväljak juba valmis olema.

Lasteaias Naksitrallid käib 44 last ning nendega tegeleb kaheksa töötajat. Juhataja kiitis toredat meeskonda, kus töötavad inimesed, kes on oma kutsumuse leidnud.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus