Adavere kiiruisutajad riisusid teist aastat järjest koore

Jõgevamaa paremate sportlaste valimisel saatis taas edu Adavere kiiruisutajaid: maakonna parimaks sportlaseks nimetati Saskia Alusalu, parima noorsportlase tiitli pälvis Marten Liiv ning parima treeneri auhinna võitis kiiruisutreener Väino Treiman. Maakonna parima võistkonna tiitli võitis Põltsamaa spordikooli U18 vanuseklassi võrkpallimeeskond.


Maakonna paremad sportlased selgusid traditsiooniliselt Jõgevamaa spordiliidu Kalju juhatuse ning maakonnas tegutsevate spordiklubide seas korraldatud küsitluste tulemuste liitmisel. Juhatuse kolmeteistkümnest liikmest tegi tänavu oma valiku kümme, spordiklubide seas aga oli soov oma sõna sekka öelda veelgi tagasihoidlikum – ligi kuuekümnest Eesti spordiregistris registreeritud Jõgevamaa spordiklubist tagastas oma arvamuse vaid kakskümmend.

Enamasti ühel nõul

Kahe küsitluse tulemuste liitmisel selgus, et nii spordiklubid kui ka juhatuse liikmed olid parima valikul üksmeelsed kolmes kategoorias. Eriarvamused tekkisid vaid parima võistkonna valikul, kus konkurents esikohale oli ka kõige tasavägisem.

Parima sportlase hääletusel pälvis Saskia Alusalu juhatuselt viis ning klubidelt üheksa häält, kokkuvõttes teiseks jäänud kergejõustiklane Kristjan Rosenberg sai vastavalt kaks ja neli poolhäält.

Parima noorsportlase kategoorias eelistas Marten Liivi kuus juhatuse liiget ja üheksa spordiklubi, teise koha saanud Kai Pähkel teenis vastavalt kolm ja viis toetushäält.

Parima treeneri valimisel toetas Väino Treimani viis juhatuse liiget ning kaheksa spordiklubi, teise koha saanud Arved Külanurmele anti vastavalt kolm ja viis ning kolmandaks tulnud Kaido Kriidile üks ja kuus poolthäält.

Hääletanute arvamused läksid lahku vaid parima võistkonna valikul, kus esikoha eest heitlesid kolm pallimänguvõistkonda. Kokkuvõttes oli edukaim Põltsamaa Spordikooli U18 vanuseklassi võrkpallimeeskond, kes jagas esikohta mõlemas arvestuses. Juhatuse hääletusel noorte võrkpalluritega võrdne olnud Jõgevamaa korvpalli koondmeeskond langes aga klubide hääletusel koguni neljandaks ning laskis kokkuvõttes endast ettepoole Põltsamaa rannavõrkpallipaari Mart Toom – Silver Maar.

Saskial muutusteaasta

Teist aastat järjest maakonna parimaks sportlaseks valitud 21aastase Saskia Alusalu jaoks oli möödunud aasta eelkõige muutusteaasta. “Möödunud aasta oli minu jaoks muutusterohke,” lausus ta. “Otsustasin pärast neli aastat kestnud treeninguid Saksamaal Inzellis siirduda Norrasse Hamarisse. Püstitasin aasta jookul üheksa Eesti rekordit ning esindasin Eestit viiel maailmakarikaetapil ja Euroopa meistrivõistlustel. Esimest korda osalesin maailmameistrivõistlustel, kus saavutasin ühisstardiga sõidus kümnenda koha.”

“Olen väga tänulik tunnustuse eest!” lausus ta. “Kõik saavutatu ei oleks võimalik ilma minu perekonna, toetajate, sponsorite ja pöidlahoidjateta. Suur aitäh teile kõigile!”

Saskia Alusalu on läbi ajaloo alles teine naissportlane, kes on Jõgevamaa parima sportlase tiitli pälvinud rohkem kui ühel aastal. Kolmel korral on selle au osaliseks saanud jahilaskur Rita Kurg, kes võitis esikoha 1978., 1980. ja 1981. aastal. Meessportlastest on kahel korral parimaks valitud näiteks ka Aarne Hermlin, Villem Kutsar, Ants Paju ja Mihkel Kukk. Rekordilised kuus korda pälvis maakonna parima sportlase tiitli Lauri Aus.

Kolmandat aastat järjest valiti maakonna parimaks noorsportlaseks detsembri lõpus 19aastaseks saanud Marten Liiv. Sellega kordab ta keskmaajooksja Allar Lambi saavutust, kes oli Jõgevamaa parim noorsportlane aastatel 2005-2007.

Ka Marten Liivi jaoks oli möödunud aasta seotud suurte muutustega, suvel asus ta koduselt Adavere ovaalilt treenima Saksamaale Inzelli kiiruisuakadeemiasse. Lõppenud aastal püstitas Liiv üheksa Eesti rekordit ning tegi kaks esikolmikukohaga lõppenud starti juunioride MK-sarjas, Groningenis oli ta 1000 meetris teine ja Berliinis 1500 meetris kolmas. Mullu detsembris tegi ta ka oma debüüdi täiskasvanute MK-sarjas. “Inzellis ja Heerenveenis võisteldes mingit pinget peal ei olnud,” lausus Marten Liiv. “Saadud kogemused on üpris positiivsed, kõige rohkem jäin neist startidest rahule Heerenveeni 1000 meetriga, kus jätsin selja taha seitse uisutajat.”

 Võrkpalluritega rahul

Võistkondadest parimaks tunnistatud Põltsamaa võrkpallimeeskond sai eelmisel aastal U18 vanuseklassi EVF karikavõistlustel kolmanda ning Eesti meistrivõistlustel neljanda koha, edukad oldi ka Superkarika turniiril ning Baltimaade karikavõistlustel. “Peaaegu kõigega võib rahul olla,” lausus võrkpallurite treener Toivo Uusna, kellel jäi ainsana kripeldama meistrivõistluste neljas koht. “Tookord jäi aga meie parim mängija haigeks, väikeses linnas on aga valik ju väiksem.” Toivo Uusna õpilased olid edukad ka rannavõrkpallis, kus Mart Toom ja Silver Maar võitsid U18 vanuseklassis Eesti meistrivõistlustel esikoha.

Adavere kiiruisukoolkonna rajaja Väino Treiman pälvis maakonna parima treeneri tiitli teistkordselt. Äsjalõppenud aastast toob Treiman esmalt välja Marten Liivi arengu ja MK-medalid. Tema praegustest õpilastest arenes mullu jõudsalt ka Kermo Voitka, kes täitis noorte olümpiamängude normatiivid. Sportlike saavutuste kõrval ei unusta Treiman ka kõige selle alust: “Aasta lõppes edukalt, sain vana aasta sees jää valmis. Ilma selleta poleks ju ka neid tulemusi.” Õpilastepuudust pole Väino Treimanil veel karta, Adavere põhikooli seitsmest esimese klassi õpilasest uisutab juba kuus.

Jõgevamaa parim sportlane

 1. Saskia Alusalu, kiiruisutamine (Põltsamaa vald) 10 p
 2. Kristjan Rosenberg, kergejõustik (Tabivere vald) 5,5 p
 3. Jakob Goroško, kergejõustik (Põltsamaa linn) 2,5 p
 4. Mart Meeru, motosport (Torma vald) 2,5 p
 5. Eveli Pahurin, sangpommisport (Palamuse vald) 1,5 p

 

Jõgevamaa parim noorsportlane

 1. Marten Liiv, kiiruisutamine (Põltsamaa vald) 10 p
 2. Kai Pähkel, sumo (Pajusi vald) 6 p
 3. Triinu Jalg, kabe (Palamuse vald) 2,25 p
 4. Mart Toom, võrkpall (Põltsamaa linn) 2 p

 

Jõgevamaa parim võistkond

 1. Põltsamaa Spordikooli U18 võrkpallimeeskond 8 p
 2. Rannavõrkpallipaar Mart Toom – Silver Maar 6 p
 3. Jõgevamaa korvpalli koondmeeskond 5 p

 

Jõgevamaa parim treener

 1. Väino Treiman, kiiruisutamine (Põltsamaa vald) 10 p
 2. Arved Külanurm, vabamaadlus, sumo (Põltsamaa vald) 5 p
 3. Kaido Kriit, jalgrattasport (Tabivere vald) 5 p

 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus