Abivalmis soomlased said kingituseks oma portree

Jõgevamaale aastaid abipakke toonud Soomes Hämeenlinna lähedal asuva Renko koguduse liikmed Ilpo Toivonen ja Maija-Liisa Stahl said tänutäheks kingiks oma portree, mille on maalinud kunstnik Robert Suvi.

Möödunud nädalavahetusel taas Jõgeval viibinud soomlastest elukaaslastepaarile kinkisid Robert Suvilt tellitud portree arst Kalle Piiskoppel ja muusikapedagoog ning kiriku organist Anu Piiskoppel, kes heatahtlikke põhjanaabreid oma kodus võõrustavad. “Mõtlesin, et tänukingitus Maija-Liisale ja Ilpole võiks pärineda jõgevamaalaste loomingust. Nii pöördusingi Jõgeva alevikus elava kunstniku Robert Suvi poole, kes  maalis kaasadest ühisportree.  Kunstnik Suvi oli ka ise portreed üle andmas.”

Ilpo Toivonen ja Maija-Liisa Stahl on juba tosin aastat abistanud EELK Jõgeva kogudust, kellele ka seekordsel visiidil mitmeid vajalikke esemeid toodi.

Toivonen ja Stahl on korduvalt aidanud ka Jõgeva haiglat, mille käekäigu vastu nad nüüdki tõsist huvi tundsid. “Mul oli hea meel rääkida, et haiglajuht Peep Põdderi eestvedamisel on edukalt kasutusele võetud soomlaste kingitud kallihinnalised funktsionaalsed voodid, mida saab reguleerida patsiendile mugavaks ja millega saab haigeid ka protseduuridele sõidutada,” lausus Jõgeva haiglas ravijuhina töötav Kalle Piiskoppel.

Samuti on soome sõbrad viinud kingitusi  Siimusti lastekodusse Metsatareke.

Ilpo Toivonen töötas enne pensionilejäämist Helsingis politseiametnikuna, Maija-Liisa Stahl oli aga tegev kriminaalhoolduses.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus