Abilinnapea ametist loobunud Lember pühendub ettevõtlusele

Jõgevamaal Vudila mängumaa rajajana ja eestvedajana tuntud  Kajar Lember otsustas lahkuda Tartu abilinnapea ametist, et tegelda põhjalikumalt ettevõtlusega.  Põhiliselt kavandab Lember arendustegevust Raadil, kuid mõned projektid on seotud ka Vudilaga.


Kajar Lemberi sõnul vajab Vudila suuremat hoolt just arenduse osas. “Sarnaselt varasemate aastatega, ootavad ka tänavu külastajaid mitmed üllatused. Selleks on uued piknikualad ja uued fintessiatraktsioonid. Kavandamisel on uus katlasüsteem, mis tagaks aastaringselt stabiilselt sooja basseinivee, et ka kõige külmemal ajal oleks meie basseinides üle 20 kraadine vesi, see saab teoks järgmisel suvel.

Lember märkis, et kavatseb rajada koos meeskonnaga Tartu  külje alla Raadile turismiobjekti, mis pakub huvi Jõgevamaale ja kogu Eestile. “Turismiobjektid pole Lõuna-Eestis konkurendid, sest vaja on hoolt kanda selle eest, et külastajate hulgas oleks senisest rohkem välisturiste ja ka pealinlasi. Kui mõni suurem atraktsioon toob nad juba siia, siis jagub neid ka väiksematesse ja kõigil läheb paremini. Kui me neid aga kutsuda ei suuda, oleme kõik piltlikult öeldes näljas ja paljad,” lausus Lember.   

Ettevõtmistest, mis tema abilinnapea aastatel meeskonnatöö tulemusena tehtud sai, nimetas Lember olulisemateks lasteaiajärjekordade kaotamist, Annemõisa kunstmurukattega jalgpallistaadioni ehitamist ja kõikide koolide juurde rajatud jalgrattahoidlaid.

“Turismivaldkonnas on Tartu kindlalt võtnud kogu piirkonna eestvedaja roll. Varsti avatakse Tartus ka demokeskus, kus lisaks muule tegevusele saab tutvuda ka Lõuna-Eesti ettevõtetes toodetavaga. Läbi selle saab noortesse süstida huvi ettevõtluse vastu, ilma milleta arenguid kuidagi ei toimu,”  lisas ta.

Rahandusvaldkonnaga tegeleva abilinnapea ametikoht kuulub Tartus Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale. Võimalike uue abilinnapea kandidaatidena on ajakirjanduses nimetatud ka  endist Saare vallavanemat ja riigikogu eelmise koosseisu liiget Jüri Morozovit ja praegust  Saare vallavanemat Hannes Soosaart.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus