Aastavahetuse pidu vana kalendri järgi

Mustvees toimub laupäeval, 12. jaanuaril uusaastapidu vana kalendri järgi. Mustvee kultuurikeskuse direktori Laidi Zalekešina sõnul on peo näol tegemist traditsioonilise ja Mustvee jaoks äärmiselt populaarse üritusega. Aastavahetuse peole on juba registreerunud ca 200 pidulist ja ilmselt saab kultuurikeskuse saal pilgeni rahvast täis.


Ka Mustvee vallavanem Jüri Morozov on piduliste hulgas. Pidu ise toimub venekeelsena, kuid sinna on tulemas ka eesti keelt kõnelevad inimesed.

Laidi Zalekešina sõnul ei ole vene keele oskus väga oluline, sest põhiline osa on peol ikkagi muusikal ja tantsul. „Enamiku peole registreerunud inimestest moodustavad mõistagi Mustvee piirkonna elanikud, ent tulemas on ka kaugemal elavaid inimesi, sealhulgas tallinlasi,” märkis Zalekešina.

Õhtut juhib Veigo Kaaret, kes korraldab ka mänge. Et pidu toimub n-ö laudadega peona, siis söögid-joogid võtavad pidulised ise kaasa. Kultuurikeskuse juhi sõnul on ka avatud kohvik, kust saab kohvi osta. Pidu algab õhtul kell seitse ja ametlik lõpetamise aeg on planeeritud kella kolmele öösel.

Kuid vahel on viimased pidulised alles varasel hommikutunnil ehk kuue paiku koduteele asunud. Tulevärki aastavahetuse hetkel siiski ei korraldata, sest esinejatele tuleb peo eelarvest niigi üsna suur osa panustada.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus