Aastavahetuse ilutulestikku korraldavad vaid üksikud omavalitsused

Sel aastal on omavalitsuste eelarved üsna kokku kuivanud ning aastavahetuse ilutulestiku korraldamiseks napib raha. Siiski kavatseb aastavahetuse  puhul tulevärgi korraldada kolm omavalitsust.

Kui möödunud aastal otsustas Puurmani vald ilutulestikule kulutada 10 000 krooni, siis tänavu seda valla raha eest ei korraldatagi. Ka ei küsita selle tarvis raha kohalikelt ettevõtjatelt. “Et ajad on rasked ja ka ettevõtjatel pole lihtne, siis otsustasime tänavu ilutulestikku mitte korraldada,” ütles Puurmani vallavanem Rauno Kuus.

Tabivere vallavanema Aare Aunapi sõnul on nende vallas aktiivsed ja tublid kodanikud, kes oma võimaluste ja äranägemise järgi ise ilutulestikku korraldavad.

Siiski on kasvanud nii Jõgeva kui Põltsamaa linna ilutulestiku eelarve. Möödunud aastal võeti Jõgeval uut aastat vastu tulevärgiga, mis maksis linnavalitsusele ja sponsoritele 35 000 krooni. Tänavu on see summa 3000 eurot ehk peaaegu 47 000 krooni. Siiski on tänavusele saluudile rohkem õla alla pannud sponsorid ning linnavalitsus maksab kogusummast vaid kolmandiku. Ilutulestik lastakse taevasse maavalitsuse eest platsilt ning see kestab umbes viisteist minutit.

Põltsamaa linn kulutab tänavu ilutulestikule 711 eurot ehk vanas vääringus 11 124 krooni, mida on pisut rohkem kui möödunud aastal. Eelmisel korral kulutas Põltsamaa linnavalitsus ilutulestikule 10 000 krooni. Erinevalt Jõgeva linnast, maksab Põltsamaa linn ilutulestiku täielikult ise kinni. Nagu möödunud aastal, korraldab Põltsamaa ilutulestiku ka tänavu OÜ Tulekild ning saluut lastakse taevasse Kesk tänav 2 krundilt. “Ilutulestikku on hea vaadata roosisaarel kuuse juures, kuid see paistab kätte ka kaugemale,” sõnas Põltsamaa linna haridus- ja kultuurinõunik Janne Karu.

Aastavahetuse ilutulestiku korraldab ka Saare vald. Raketid lastakse täna südaööl taevasse Voore Aktiviseerimiskeskuse juurest. “Ilutulestik on küllaltki tagasihoidlik, sellele kuutati 110 eurot,” ütles Saare vallavara juhataja Aare Uleksin. Möödunud aastal korraldas vallas ilutulestiku SA Kalevipoja koda ning sellele kulutatud summa jäi umbes samasse suurusjärku. Tänavu võetakse raha ilutulestiku jaoks valla eelarvest. 

Aastavahetuse ilutulestikud Jõgevamaa omavalitsustes

                                    Hind                  omavalitsuse finantseering

Jõgeva linn                    3000 eurot                     960 eurot

Jõgeva vald                    ei korralda

Pajusi vald                     ei korralda

Pala vald                       ei korralda

Palamuse vald               ei korralda

Puurmani vald                ei korralda

Põltsamaa linn                 711 eurot                       711 eurot

Põltsamaa vald ei korralda

Saare vald                       110 eurot                       110 eurot

Tabivere vald                    ei korralda

Torma vald                      ei korralda

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus