Aasta riigikogu saadikutega

Vooremaa projekt, millega vaatasime, kuidas toimetavad Tartu- ja Jõgevamaalt riigikokku pääsenud saadikud, on selleks korraks läbi saanud. Tormilise aasta kokkuvõtteks saab öelda, et riigikogus saavad ringkonnast valitud inimesed valdavalt hästi hakkama. Need, kelle juured Jõgevamaal on, näevad selgelt rohkem vaeva, kui need, kellel seos, kas või kõige pisem, üldse puudub. Nii ei teadnud armastatud näitleja, nüüd riigikogu liige isegi kohe öelda, mitu omavalitsust Jõgevamaal on. Liiatigi seda, millised on maakonna inimeste. Õnneks märkasime seda vaid ühe piirkonnast valitud saadiku puhul.
Nägime poliitikute puhul ka nende inimlikku joont. Mõnedki saadikud on elus olnud pikalt seotud muusika või spordiga. On ka ettevõtluskogemust ja omavalitsuses tegutsemise kogemust. Ilmselt üks põnevamaid taustu oli EKRE esindajal Kert Kingol, kellel on lausa politseitaust.
Tänases ja viimases loos räägib reformierakondlane Erkki Keldo, et riigikogus peab liige seisma mitte ainult oma kodupiirkonna, vaid kogu Eesti eest. Sest kui riigil läheb hästi, maksusüsteem toimib, läheb elu ka Jõgevamaal paremaks.
On tõsi, et tekki vaid enda poole kakkudes 101 saadikut riigikogus kaugele ei jõuaks. Ka Eesti elu ei edeneks. Kui palju saame edeneda tarbetute lõhestamiste ja raha priiskamisega, on teine küsimus. Eesti ei vaja küsimust, kas ja kellega peab inimene abielluma. Tänases tervishoiu- ja majanduskriisis vajame selget ja konkreetset plaani, et kõigest edukalt välja tulla.

blog comments powered by Disqus