Aasta parim noorteprojekt oli AIESEC Eesti Kultuuride mess


Möödunud aasta lõpus korraldas Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) konkursi “Parim
noorteprojekt 2003″, kus noorteühendused said valida aasta parima projekti. Konkursi eesmärgiks oli välja selgitada originaalsem ja atraktiivsem noorte endi poolt korraldatud ettevõtmine.

“Parim noorteprojekt 2003” võitis tudengiorganisatsioon AIESEC Eesti üritusega
Kultuuride mess. Ürituse raames sai rohkem kui 3000 Eesti noort osa interaktiivsest kultuurilabürindist, 84 riigi kultuuripresentatsioonist laval ja ekraanidel, rahvusroogade degustatsioonidest, kultuurimängust ning edukate noorte ja vähemusrahvuste esindajatega korraldatud diskussioonidest. Kogu üritus kanti üle ka internetis, mida jälgisid noored 53 riigist üle maailma.

Teist ja kolmandat kohta jäid jagama Falck Noorteklubi projektiga “Turvaline suvi” ja Prussakovi nimeline Rattaühing projektiga “Critical Mass Ride”. Tegemist on mis rattasõitja õigusi nõudva, keskkonna- ja terviseprobleemidele tähelepanu pöörava autoholismivastase üritusega. Nimi Critical Mass Ride osutab sellise kriitilise massi kogumisele rattasõitjate poolt, millega saab liikluses sõna sekka öelda. Kõige enam massi kogunud Critical Mass Ride toimus Tallinnas 21.juulil ja oli pühendatud liikluses hukkunud Lauri Ausi mälestuseks.

(VOOREMAA)

blog comments powered by Disqus