Aasta õppija Merje Ottson omandab Tallinna ülikoolis pedagoogikutset

Täiskasvanud õppija nädala raames Jõgevamaa aasta õppija 2015 tiitli pälvinud Merje Ottsonil on juba teadmised ja oskused veterinaarmeditsiinis ja haljastuses, omandatud maaülikoolis ja Luua metsanduskoolis. Praegu õpib Pala vallas elav naine Tallinna ülikoolis, viies ellu  oma unistust saada õpetajaks.


“Teatud määral pole ma praegugi kindel, et just mina seda tiitlit väärin. Ei saa küll väita, et ei peaks üldse pingutama, kuid kindlasti näevad paljud teised palju rohkem vaeva. Kuigi tegemist on vaid maakonnasisese tiitliga, tunnen, et see seab mulle justkui kohustuse veel parem olla ja rohkem pingutada,” tunnistas Merje Ottson, kelle sõnul oli tiitli saamine tõeline üllatus.

Vanemad kasvatasid hoolsaks

Võrumaal Mõniste põhikooli ja Varstu keskkooli lõpetanud Merje leiab, et tema tõsises suhtumises õppimisse on oma osa vanematel, kes kohe koolitee algul nõudsid korralikult koolitööde tegemist. “See kasvatas minus kohusetundlikkust,” kinnitas ta.

Õpetajaks saamise soov on Merje Ottsonil juba ammu olnud. “Tallinna ülikooli kasuks langes valik seepärast, et seal on sobivat eriala võimalik õppida kaugõppes. Pereinimesena ei saa ma endale lubada päevaõppes õppimist isegi, siis kui kool asub Tartus. Kuigi Tallinna ülikoolis pole loenguid teab mis palju, pean oluliseks neil vähestelgi kordadel kohal käia, sest mul on kuulmismälu. Iseseisvalt omandamist vajava materjali jaoks on oluline keskendumine ja mõttega asja juures olemine. Mõnikord aitab ka tähtaja “kukkumine” end korralikult kokku võtta,” rääkis naine.

Õppimiseks aja planeerimist peab Merje Ottson üsna keeruliseks. “On olnud hetki, kus tundus, et teha on nii palju, kuid aega ei ole kuigi palju, mistõttu olen kahelnud, kas ikka saan hakkama. Ometi ei ole ma kordagi loobumisplaane pidanud. Praegu, kui ma kellast kellani tööl ei käi, on muidugi lihtsam oma aega planeerida, kuid see ei tähenda, et aega üle jääks – mulle lihtsalt meeldib paljude huvitavate asjadega tegelda,” ütles ta.

Merjel on kindel plaan asuda tööle kas klassiõpetajana või eesti keele ja kirjanduse õpetajana. “Kas see juhtub lähiajal, sõltub vabade töökohtade olemasolust,” ütles ta.

Tänavu juunikuuni asendas Merje Ottson Alatskivi keskkoolis inglise keele õpetajat.

Mitmekülgsed huvid ja hobid

Merje hobiks on kirjutamine. Ta kirjutas ka Assikvere külateatris mängitud näidendi. “Kirjutamisega on mul plaanis kindlasti jätkata. Kas ja millal ma uue näidendi kirjutan, ei oska praegu öelda, seni olen kirjutanud põhiliselt luuletusi ja lastejutte. Ehk kunagi saabub ka päev, mil midagi avaldada õnnestub. Kirjutamishobist ajendatuna on mul käimas ingliskeelne e-kursus “Writing for Young Readers: Opening the Treasure Chest” (“Noortele lugejatele kirjutamine: aardelaeka avamine”).

“Kirjutamise kõrval harrastan näitlemist, samuti meeldib väga võistlustest osa võtta. Viimasel Paunvere väljanäitusel ja laadal sain parima kostüümi auhinna. Samuti meeldivad mälumäng ja käsitöö,” rääkis endast parimaks täiskasvanud õppijaks tunnistatud Merje Ottson.

Jõgevamaa aasta koolitaja 2015 tiitli pälvis Jõgeva koolituskeskuse soome keele lektor Margit Alliksaar, kes on õpetanud soome keelt ka põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele ning Vaimastvere külaseltsi liikmetele. Aasta õpiteoks tunnistati Põltsamaa ühisgümnaasiumi digipööre.

Aasta koolitussõbralikumaks organisatsiooniks valiti Scanola Baltic, kus töötajatele on korraldatud otse töökohal  inglise keele õpetamist, samuti on viidud läbi koolitusi vastavalt erialadele.

Jõgevamaa tunnustab

*Aasta õppija Merje Ottson

*Aasta koolitaja Margit Alliksaar

*Aasta õpitegu Põltsamaa ühisgümnaasiumi digipööre

*Aasta koolitussõbralikum organisatsioon Scanola Baltic

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus