Aasta klassijuhataja tiitel tuli Põltsamaa ühisgümnaasiumile

Pühapäeval tunnustati Eesti parimaid õpetajaid ja haridustöötajaid. Kokku jagati tunnustusi 14 kategoorias ning Jõgevamaale tuli kaks auhinda.


Aasta õpetaja konkurss sai alguse tänavu kevadel, mil kandidaate said esitada kõik soovijad. Kokku laekus 1365 kandidaati. Järgmise sammuna asusid tööle maakondlikud komisjonid, kelle arutelude tulemusel jõudis finalistide vooru 190 õpetajat ja haridustöötajat. Nende seast valisid riiklikud komisjonid iga kategooria kolm nominenti, kelle seast selgusid laureaadid.

Aasta klassijuhataja tiitliga pärjati Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpetaja Kadi-Ly Jaansalu, kes toetab õpilaste arengut ning on oma hooliva suhtumise ja suure pühendumusega lastele eeskujuks. Klassijuhatajana on Kadi-Ly alati laste jaoks olemas, kuid ei tee midagi nende eest ära, vaid toetab ideede elluviimisel. Ta õpetab õppimise ja tegude eest vastutama, eesmärke püstitama ja enesehinnangut andma ning on loonud õpilaste enesehindamise vahendid.

6.b klassi juhataja Kadi-Ly Jaansalu sõnul tuli selline tunnustus talle üllatusena. „Sellel hetkel, kui laval oli minu õpilane, oli üllatus lõppenud, aga enne seda oli kõik lahtine,“ sõnas Jaansalu. Esimene päev pärast galat möödus lillede, muljete jagamise ja õnnesoovide tähe all. „Olen saanud palju rääkida ja muljeid jagada. Ma ei ole jõudnud veel galat vaadata, veidi „Aktuaalset kaamerat“ jõudsin jälgida,“ ütles aasta klassijuhataja. „On tore mõelda, et tööga ollakse rahul. Selleks, et tunnustust saada, seda tööd ei tehta, aga on tore, kui saad tagasisidet, et oled õigel teel,“ rõõmustas Jaansalu.

Aasta haridussõbra tiitliga pärjati Palamuse pritsumehi. Tõeliste sõpradena on Palamuse vabatahtlikud päästjad alati valmis Palamuse gümnaasiumi algatatud projektides kaasa lööma, pakkudes põnevaid ettevõtmisi kooli ja piirkonna õpilastele ning kõigile teistelegi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus