Aare Olgost sai Laeva vallavanem

Tartumaa Laeva valla volikogu valis vallavanemaks Aare Olgo, kes oli aastatel 2002-2009 Jõgeva abilinnapea ja juhib linnavolikogu praeguses koosseisus Keskerakonna fraktsiooni.

Laeva vallavolikogu kuulutas eelmise vallavanema Maris Aleksašini umbusaldamise tõttu välja konkursi uue omavalitsusjuhi leidmiseks. Volikogu esimehe Elviire Villa sõnul oli vallavanema ametikohale kaks kandidaati, üheksast  volikogu liikmest viis andis hääle Aare Olgole.

“Meie volikogus on valimisliidu, Reformierakonna ja Keskerakonna nimekirjade esindajad. Poliitilised eelistused ei mängi aga valla arengus esmatähtsat rolli ning selgeid piirijooni pole koalitsioonil ega opositsioonil,” kinnitas Villa.

Olgo ütles, et Jõgeva linnavalitsuses töötades omandas ta  omavalitsustöö kogemused. “Laeva vallavanemaks kandideerima ajendasid mitmed tegurid. Meeldib piirkonna kaunis, puhas ja suuresti ürgne loodus. Olen kuulnud siinsete inimeste töökusest ja sõbralikkusest. Oluline on ka, et Laeva on  Jõgevale lähedal. Minu eelistamine teisele väärikale kandidaadile tuli meeldiva üllatusena. Püüan seda usaldust igati õigustada.”

Olgo sõnul tuleb emajärjekorras moodustada ja tööle rakendada uus vallavalitsus. “Ees seisab põhjalikum tutvumine vallaga, asutuste ja ettevõtetega, kus on üheks suuremaks tööandjaks Valio Laeva meierei. Uusi töökohti oleks tarvis veelgi ning omavalitsusel tuleb püüda selleks soodsat pinnast luua,” rääkis vastne vallavanem. “Territooriumilt on Laeva vald Eestimaa üks suuremaid, elanike arvult aga üks väiksemaid. Hea, et laste arv lasteaias ja koolis pole vähenenud, vaid on stabiilseks jäänud,” lisas ta

Olgo peab oluliseks koostööd  Jõgevamaa omavalitsustega, eriti  Laeva naabri Puurmani vallaga.

“Toetasin Aare Olgo vallavanemaks valimist. Usun, et ta toob meie valda tegusa meeskonnatöö, algatab ja viib ellu projekte, mida rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest,” ütles Laeva vallavolikogu liige  Kaido Põdersoo.

Aare Olgo valimine Laeva vallavanemaks leidis Jõgevamaal positiivset vastukaja. “Aktiivne mees on oma võimete rakendamiseks atraktiivse ja huvitava keskkonna leidnud. Usun, et valik tuleb Laeva vallale kasuks ja toob sellesse paika uusi arenguid,” ütles Jõgevamaalt ja Tartumaalt riigikogusse valitud Aivar Kokk.

Praegune maavanem Viktor Svjatõšev õppis Aare Olgot põhjalikumalt tundma ajal, mil ta oli Jõgeva linnapea. “Aare läks igas asjas sügavuti. Majandusala abilinnapeana andis ta meeskonnatöös tõsise panuse selleks, et Jõgeval valmis bussijaam, ehitati välja kesklinna haljasala purskkaev ja tänavamale. Koos kujundasime linna seisukoha politsei- ja kohtuhoone asukohast,” rääkis maakonnajuht.

“Olen tähele pannud, et Aare Olgo tunneb põhjalikult seadusi. Ka pingelises olukorras oskab ta säilitada tasakaalukuse. Need on omavalitsusjuhi töös igati vajalikud omadused,” ütles Jõgeva linnavolikogusse kuuluv lasteaiapedagoog Liisi Poom.

Jõgeva linnavolikogusse jääb Aare Olgo edasi.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus