Aare Olgo on taas Laeva vallavanem

Esmaspäeval valiti eelmine Jõgeva linnapea ja praegune linnavolikogu liige Aare Olgo Tartumaal asuva Laeva vallavanemaks.

Laeva vallavolikogu valis Aare Olgo vallavanemaks ühehäälselt. “Laeva vallas vabanes ootamatult vallavanema ametikoht ja mind kutsuti sellesse paika omavalitsusjuhiks. Ettepanekut vastu võtma ajendas töökas, pealehakkaja ja positiivse mõttelaadiga Laeva rahvas ja teatud mõttes ka asjaolu, et töötasin Laeva vallavanemana ka 2012-2013. Tegin nüüd Laeva vallas ringkäigu ja rõõm oli tõdeda, et mitmed minuaegse omavalitsuse ideed on ellu viidud. Nii on kauniks veesilmaks, ujumis- ja kalastuskohaks Laeva paisjärv. Tööd aga jätkub, teostamist vajavad mitmed mõtted.”

Olgo peab oluliseks, et haldusreformi läbi viimise ajaks saaks Laeva vallast võimalikult jõuline ja väga head avalikku teenust pakkuv omavalitsus. Laeva vald liitub haldusreformi käigus Tähtvere Tartu vallaga.

“Usun, et Aare Olgo tuleb Laeva valla juhtimisega seegikord edukalt toime. Ta on staažikas ja kogemustega omavalitsusjuht,”märkis Tartumaa Omavalitsuste Liidu esimees ja Tartu vallavanem Aivar Soop.

“Paljud inimesed teavad Laeva lähedal asuvat Holliwoodiks kutsutud kõrgendiku. Põneva nimega turismiobjekt on andnud mõtte kaasata Laeva mõnda kultuurisündmust korraldama omaaegse Jõgeva linnapea Ants Paju tütrepoeg Artur Rehi, kes õpib Los Angeles Hollywoodis filmiakadeemias. Eks paikonna tutvustamiseks on tarvis ka mõneti ebatavalisi ideid,” ütles Olgo.

“Laeva vald kindlasti võidab Aare Olgo saamisega vallavanemaks. Jõgeva linn võib teatud mõttes kaotada, sest opositsiooniliidri roll võib nõrgemaks jääda. Arvan aga siiski, et poliitikaga tegeleb Aare jätkuvalt Jõgeval, Laevas pühendub aga omavalitsusjuhi igapäevatööle,” ütles Jõgeva linnavolikogu liige, Jõgeva haigla juhataja, Peep Põdder.

“Jõgeval keerulisi olukordi ja valuküsimusi jätkub, kindlasti soovin nende lahendamisel kaasa rääkida,” ütles Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus