8 klassikalise köögikujunduse põhielementi

foto: © Peter_visual via canva.com


SISUTURUNDUS

Klassikalised köögidisainid on uskumatult paindlikud ja lihtsad. Ajatud elemendid, pisikesed detailid ja neutraalsed värvipaletid tagavad välimuse, mis ei ole liiga dekoratiivne ega liiga isikupäratu ning mis sobib siiski paljudele maitsetele ja on taskukohane. Kui soovite luua oma klassikalise köögi, siis lisage kindlasti need 8 olulist elementi kujundusse ja te saate olla kindel, et teie köök mitte ainult ei näe hea välja, vaid ka funktsioneerib suurepäraselt.

Valgest marmorist tööpinnad

Carrara ja Calacatta marmor on kaks erakordset pinda klassikalistesse köökidesse. Marmorist tööpinnad on sageli klassikalise köögi keskpunktiks. Muidugi, marmoriga kaasnevad mõned hooldusküsimused, kuid selle ilu on vastupandamatu!

Neutraalsetes toonides kapid

Kuigi klassikaline valge on populaarne köögikappide värv ja stiili pikaajalisuse mõttes ei saa sellega midagi valesti teha, tasub kasutada hoolikalt valitud neutraalset värvi, nagu kreem, helehall, mahe roheline, helesinine või beež, kui soovite luua isikupärasemat välimust ja mitte kahjustada oma köögi pikaajalist kuvandit. 

Köök on üks elavamaid ruume, kus toimub suurem osa elutegevusest. Tavaliselt on see kodu süda. Kuigi siin kasutatakse sageli heledaid värve, nagu kollane ja roheline, et peegeldada ruumi energiataset, võivad pehmed neutraalsed ja mahedamad toonid olla sama sobivad, luues rahustava ja ajatu skeemi, mis tundub hubane ja rahulik.

Mõnusad komplementaarvärvid

Traditsioonilistes köökides kasutatakse tavaliselt pehmeid, vaos hoitud värve, nagu kreemikas, hallid ja helehallid. Mõnusad värvid aitavad tuua sisse looduslikke elemente ning keskendutakse soojusele ja hubasusele pererahva toitlustamisel ja meelelahutuslikel üritustel. 

Kangad võivad lisada traditsioonilises stiilis kööki värvi. Looduspiltide või peente triipudega kardinad ja padjad võivad sujuvalt sulanduda ametlikesse kujundustesse, lisades samal ajal aktsentvärve, mis annavad unikaalse võlu.

Sisustus ja seadmed 

Parimad köögilahendused kasutavad üksteist täiendavaid disainielemente. Ruumis ei tohiks olla ristuvaid esemeid, näiteks valgustid, kodumasinad, vaibad, toolid ja dekoratiivsed kunstiteosed. Tähelepanu tuleb pöörata kõikidele detailidele – üldmuljele aitavad kaasa isegi küpsetusvormid, mida sellest kategooriast leida võib.

Klassikaline valgustus

Klassikalistes kappides on sageli sisseehitatud dekoratiivne valgustus, näiteks kollased pirnid. See värv lisab kööki soojust ja meenutab vanaaegset söögituba. Soe pronks sobib paremini traditsioonilise köögiga, kuna lisab ruumile graatsilisust.

Luksuslik põrandakate

Valige puit, ülisuur portselanplaat või valatud betoon. Klassikalises köögis sobib hästi iga elegantne põrandakate, kui see on teie köögipaletile huvitav täiendus. 

Lihtne riistvarasüsteem

Riistvara on suurepärane võimalus köögis tooni anda. Kui see valitakse targalt, aitab see teie köögil välja näha ajatu ja asjakohane. Näiteks kui riistvara nupud on kuldsed, sobitage need kuldsete valgustite aktsentidega. Lihtsad õhukesed mustad elemendid täiendavad puhta ja kaasaegse välimuse. Kui hoiate jooned lihtsad, ei lähe köögitehnika kunagi moest!   

Kvaliteetsed nõud

Laua põhiaktsendiks on toidud (https://formadore.ee/toidukarbid-ja-sailitusnoud). Enne kui hakkate mõtlema mustrite ja värvide peale, peaksite pöörama tähelepanu sellele, milline materjal teile kõige paremini sobib. Kõige levinumad lauanõude materjalid on luuportselan, keraamika, portselan, melamiin ja kivinõud.

Luuportselan on vastupidav, kerge ja elegantne alternatiiv igapäevaseks ja erilisteks puhkudeks mõeldud lauanõudele. See on tugevaim portselanitüüp, kuid erinevalt peenest portselanist on see üldiselt mikrolaineahjus ja nõudepesumasinas pestav.

Keraamilised kööginõud jätavad mulje väärtusest, vastupidavusest ja juhuslikust veetlusest. Ühe vanima tööstusliku materjalina annab keraamika ka nõudele märkimisväärse kaalu. Nende roogade parima väljanägemise säilitamiseks on kõige parem vältida järske temperatuurimuutusi, näiteks ahju või mikrolaineahju kõrgete seadistuste kasutamist.

Portselan on mitmekülgne materjal, millel on mittepoorne pind ja tänu kõrgele põlemistemperatuurile uskumatu vastupidavus. Portselan on üldiselt nõudepesumasinas, mikrolaineahjus ja ahjus ohutu. Mõnel portselanist nõudel on metallist aktsent, seega pidage meeles, et need ei sobi mikrolaineahjus kasutamiseks.

Melamiin on meelelahutaja unistus, sest sellest materjalist nõud on vastupidavamad purunemisele ja lõhenemisele. Melamiinist nõud on ideaalsed välitingimustes kasutamiseks. Need ei ole ahju- ega mikrolaineahjus ohutud, kuid üldiselt nõudepesumasinas pestavad.

Kivimaterjalil on spetsiaalne viimistlusglasuur, mis annab materjalile sileda välimuse ja läbitungimatu katte, muutes selle ideaalseks igapäevaseks kasutamiseks ja peresõbralikuks. Kivinõukomplektid on vastupidavamad kui savinõud, kuid neid tuleb siiski hooldada ja hoida ühtlasel temperatuuril. Kui valite kivikeraamika, olge ettevaatlik, et mitte hoida neid äärmise kuumuse või külma käes. Samuti pidage meeles, et käsitsi valmistatud kujundusega esemeid võib olla vaja käsitsi pesta.

blog comments powered by Disqus