733 uuest positiivsest testist tuli Jõgevamaale üheksa

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6116 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 733 ehk 12% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 393 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 296 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 193, Pärnumaale 28 ja Tartumaale 21 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Raplamaale lisandus 19, Järvamaale ja Lääne-Virumaale 12 ning Võrumaale ja Jõgevamaale üheksa uut positiivset testi tulemust. Läänemaale ja Valgamaale lisandus kuus ja Viljandimaale viis uut nakatunut. Põlvamaale laekus ööpäeva jooksul neli ning Saaremaale ja Hiiumaale kaks positiivset koroonaviiruse testi. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 491,88 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9,3%.

Terviseameti jälgimisel on üle 28 00 inimese. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3000 inimese, kellest 658 on nakatunud.

  1. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 321 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 16. Koju saadeti 19 inimest, viis inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning seitse inimest teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 32.

Ööpäeva jooksul suri neli koroonaviirusega nakatunud inimest ‒ 67-aastane mees, 75-aastane mees, 80-aastane naine ja 94-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 164 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. detsembri seisuga on tervenenud 12533 inimest. Neist 9603 inimese (76,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2930 inimese (23,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 565216 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 20004 (3,5% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 227958 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1536 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 511.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult ‒ tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist ‒ selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus