SK Tähe lõpetas põhiturniiri kolmandana

Saalihoki Eesti meistrivõistlustel jõudis lõpule meistriliiga põhiturniir, mille võitis Sparta Team Automaailm. Jõgeva SK Tähe/Olivia lõpetas kolmandana ja kohtub play-offi poolfinaalis TalTechi meeskonnaga.

Põhiturniiri eelviimase mängu pidas SK Tähe esindusmeeskond Tallinnas, kus jäädi 3:13 (0:2, 3:4, 0:7) alla Sparta Team Automaailmale. Pool mängust oli võrdne ja tasavägine. Kui mängitud oli 21 minutit, juhtisid tallinlased 2:1 ja 34. minuti algul oli nende eduseis veel vaid 3:2. Siis läksid väljakuperemehed aga oma teed, viskasid kümme väravat Jõgeva ühe vastu ja teenisid suureskoorilise võidu.

Jõgeva poolt tegid skoori Joel Ekroos, Kristjan Puu ja Kristo Lehiste.

Põhiturniiri viimase mängu pidas Jõgeva SK Tähe kodusaalis Eesti juunioride koondisega, kes lisandus turniirile viimases voorus. Jõgeva teenis ettearvatud võidu 10:7 (1:0, 5:1, 4:6). Suurim eduseis oli 8:1, edasi lasti mängida ka vastastel. Resultatiivseim mängija oli kübaratriki teinud Kristo Lehiste kolme väravaga. Alex Guske ja Lauri-Robert Indus tegid kaks ning Kristjan Puu ja seekord väljakul mänginud väravavaht Rainer Kalde ühe värava.

Lõppenud põhiturniiri resultatiivsemate mängijate pingereas saavutas Tähe mängijatest kõrgeima 7. koha Peteris Freimanis 24 (11+13) punktiga. Lätlane tegi kaasa 11 kohtumises. Liiga väravavahtidest oli sama kohta väärt Rainer Kalde, kes mängis kaasa 501 minutit ja tegi 266 edukat tõrjet. Tõrjeprotsent 79,6.

Nii jõudis SK Tähe/Olivia põhiturniiri kolmanda kohaga play-off mängudele, kus poolfinaalis kohtutakse TalTechi meeskonnaga. Põhiturniiril kaotati TalTechile kõik neli mängu. Esimene poolfinaal mängitakse juba eeloleval pühapäeval Tallinnas.

Meistriliiga põhiturniir

1. Sparta Team Automaailm           13     11        0          2          108:48     34
  1. TalTech                                      13     10        0          3          130:63         29
    1. Jõgeva SK Tähe/Olivia              13     4          0          9          77:112       12
  2. EMÜ SK I                                   13     3          0          10        61:115        9
    1. Eesti juunioride koondis             4      0          0          4          10:48         0