5. jaanuar – ööpäevaga lisandus 429 positiivset test

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3806 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 429 ehk 11,3% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 311 inimesel. 234 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 27, Tartumaale 20, Pärnumaale 12 ja Järvamaale 10 uut positiivset testi tulemust. Viljandimaale lisandus üheksa, Lääne-Virumaale seitse ning Valga-, Rapla- ja Võrumaale viis. Saaremaale lisandus neli, Läänemaale kaks ja Jõgevamaale nii üleeile kui ka eile üks uus nakkusjuhtum. 11 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 549,14 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,5%.

Terviseameti jälgimisel on üle 21 700 inimese, neist Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2600 inimese, kellest 878 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

  1. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 397 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 46 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 29 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 34. Koju saadeti 38 inimest, 13 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda, neli inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri seitse koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest üks sisestati tagantjärgi ‒ 70-aastane mees, 72-aastane mees, 75-aastane mees, 78-aastane mees, 82-aastane naine, 83-aastane mees ja 89-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 258 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. jaanuari seisuga on tervenenud 20 507 inimest. Neist 15 447 inimese (75,3%) haigusjuhtum on lõpetatud, 5060 inimese (24,7%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 649 700 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 29 950 (4,6% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 3188 inimesele. Hiljemalt uue nädala alguseks hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka avaandmetena Terviseameti koroonakaardil. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 249 572 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2334 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 571.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus