400 õpilast värvisid Jõgeva tänava kollaseks

Neljapäeval toimus 26 kohas üle Eesti heategevuslik teatejooks, millega koguti raha Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuva ratastoolikasutajate mängupargi laiendamiseks. Jõgevamaal jooksis rekordiliselt 400 koolinoort, üle Eesti võtsid jooksu jalge alla 12 000 õpilast.


„Aitame koguda toetust Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse läheduses paikneva ratastoolikasutajate mängupargi laiendamiseks. Sel aastal kavandatakse Haapsalu mänguparki mitut uut atraktsiooni, sealhulgas ronimislinnakut ja eri kõrgustega liivakaste, mis võimaldavad liikumisvõime kaotanud lastel mängida õues koos teistega,“ ütles teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

„Suve lõpuks tahaksime jõuda Haapsalus sinnamaale, et mänguparki minnes ei peaks laps mõtlema, kas ma saan sinna ratastooliga, tulen karkudega või niisama joostes,“ ütles Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht Kadri Englas.

  1. korda toimunud teatejooks on igal aastal järjest populaarsemaks muutunud, millest annab märku ka rekordiline osalejate arv meie maakonnas.

„See ei ole võidujooks, vaid liikumisrõõm ja tõdemine, et meie oleme õnnelikud, sest saame liikuda, sporti teha ja ennast hästi tunda. Aga on väga palju neid lapsi, kes on erinevatel põhjustel kaotanud liikumisvõime. Ja nende laste liikumisvõime taastamiseks seda heategevuslikku jooksu korraldamegi,“ rääkis Jõgeva põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Viktor Nõmm.

Ühtlasi pani ta südamele, et õpilased võtaksid endale mälestuseks rinnal olnud numbri. „Kui olete tõsiste sportlaste kodusid näinud, siis vähemalt ühe seina on hõivanud erinevate võistluste rinnanumbrid. Ärge neid ära visake, see on teile ilus mälestus tänasest heategevusjooksust,“ rääkis Nõmm.

Rõõm kooliõpilaste nõnda suurest osavõtust oli teatejooksu vaatama tulnud Jõgeva abivallavanemal Arvo Sakjasel. „Ka Lohusuu on õpilastega väljas, see on väga äge,“ kiitis Jõgeva valla noorsootöö peaspetsialist Kaire Sakjas.

„Usun, et lapsi toob välja ka see, et tegemist on heateo eesmärgil korraldatava jooksuga. Lisaks teevad koolid pidevalt igasuguseid heategevusega seotud üritusi,“ rääkis Arvo Sakjas.

Jõgeva valla sporditöö peaspetsialist Kaido Alev märkis, et nõnda suur osalejate arv võib olla sellest, et üritus muutub iga aastaga aina populaarsemaks ning üldine teadlikkus kogub hoogu ja muutub traditsiooniks. „Kui see on hea traditsioon, siis see on veel toredam,“ rõõmustas Alev.

„Õpilased saavad ise siit midagi ja saavad ühtlasi ka ise anda. See on suur andmise ja saamise rõõm. Kindlasti on oma osa sellel, et teatejooks toimub võistkonnas ja koos on ikka põnevam,“ arvas Alev.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus