28. detsember – ööpäevaga lisandus 416 positiivset testi, Jõgevamaale neli

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2976 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 416 ehk 14% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 260 inimesel. 208 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 72, Lääne-Virumaale 19, Järvamaale 17 ning Tartumaale 14 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Pärnumaale lisandus seitse ning Valga -, Rapla-, Võru- ja Jõgevamaale neli (Jõgevamaale eile 1) uut juhtumit. Viljandimaale lisandus kolm, Saaremaale kaks ning Lääne- ja Põlvamaale üks uus nakatunu. Nelja positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 558,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,9%.

Terviseameti jälgimisel on üle 25 000 inimese, neist lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2400 inimese, kellest 718 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

  1. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 431 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 40 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 20 inimest. Koju saadeti 15 inimest (seitse registreeriti tagantjärgi) ning üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ja kaks inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest ‒ 71-aastane mees, 71-aastane naine, 79-aastane mees, 82-aastane naine, 85-aastane naine ja 91-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 213 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. detsembri seisuga on tervenenud 15 921 inimest. Neist 11 879 inimese (74,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 4042 inimese (25,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis algas COVID-19 vaktsineerimine

Eile, 27. detsembril algas Eestis COVID-19 vaktsineerimine. Kokku tehti 207 vaktsineerimist. Esimesena alustati haiglate, kiirabide ja perearstikeskuste tervishoiutöötajate vaktsineerimisega Ida-Virumaal, Tallinnas ja Tartus ning alates sellest nädalast järk-järgult juba üle Eesti.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 242 409 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2034 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 610.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta, seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ja võimalik saatekirja olemasolul broneerida endale aeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Olgem solidaarsed nendega, kelle jaoks pühad mööduvad haiglaseinte vahel. Eestis kasvab koroonaviirusesse nakatumine. Selleks et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi. Veeda aastavahetus ainult kitsas pereringis. Jäta ära peod ja väldi rahvarohkeid kogunemisi ka õues olles.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt. a kodus,“ rõhutas dr Kotsar.

blog comments powered by Disqus