24. märts – ööpäevaga 1553 uut positiivset testi, Jõgevamaale 28

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 7265 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1553 ehk 21,4% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 2934 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 172 183 inimesele, kellest 57 738 on saanud mõlemad doosid.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 1033 inimesel. 814 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 107, Lääne-Virumaale 86, Tartumaale 60, Viljandimaale 50, Raplamaale 40 uut positiivset testi. Jõgevamaale lisandus 28, Saare- ja Järvamaale 26 Läänemaale 23, Pärnumaale 20, Põlva- ja Valgamaale 7, Võrumaale 5 ja Hiiumaale 4 uut nakkusjuhtu. 31 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Eelmisel kolmel päeval kokku teatati 32st uuest nakatunust Jõgevamaal. Koroonakaart.ee/et andmetel on täna Jõgevamaal 222 aktiivset haigusjuhtu.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1507,9 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 19,9%.

  1. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 698 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 69 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 44 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 100. Koju saadeti 50 inimest, 23 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri 14 koroonaviirusega nakatunud inimest – 92-aastane mees, 84-aastane mees, 82-aastane mees, 81-aastane mees, 77-aastane mees, 75-aastane mees, 74-aastane mees, 73-aastane naine, kaks 70-aastast meest, 67-aastane naine, kaks 51-aastast meest ja 42-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 823 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. märtsi seisuga on tervenenud 70 913 inimest.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 172 183 inimesele, kellest 114 445 on saanud ühe ja 57 738 kaks doosi. Ööpäeva jooksul manustati 2934 doosi, kokku on manustatud 229 921 vaktsiinidoosi. Ligi 30% üle 70-aastastest on COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Kõikjal Eestis kehtivad inimeste kokkupuudete vähendamiseks ranged piirangud, et saaksime koroonaviiruse laialdase leviku kontrolli alla. Nakatumiste vähendamiseks on suletud kaubandusettevõtted, avatud on vaid esmavajalikud poed. Suletud on toidukohad, peatatud on kogu meelelahutus ning üritusi pole lubatud korraldada. Ka ei tohi siseruumides praegu sportida ja tegeleda huvitegevusega. Õues liikudes tuleb järgida 2+2 reeglit, mille kohaselt võib koos liikuda kuni kaks inimest ja teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus