24. – 30. novembrini toimuv ühisnädal toob Jõgevamaale mitmeid kodanikuühiskonna sündmusi

 

Sel nädalal pööratakse erilist tähelepanu kodanikuühiskonnale ning toimub mitmeid sündmusi, mis väärtustavad kodanikualgatust ja kogukondlikku ettevõtmist. 

Jõgevamaa Ühisnädalal saavad soovijad avaldada oma mõtteid kohaliku elu ja kogukonna arendamiseks kolmes mõttekojas:
25. novembril kella 17.30 – 19.00 on Jõgewa Muuseumis (Tallinna mnt 15 Jõgeval) Jõgeva linna loomemaja teemaline ümarlaud
.  Räägitakse, kui kaugel on idee luua Jõgeva linna loomemaja ja millised on plaanid edaspidiseks.
26. novembril kella 17.00 – 19.00 toimub Mustvee tulevikuvisiooni ümarlaud Mustvee kultuurikeskuses, kus arutatake ühenduste võimalusi  muuta Mustvee ja Peipsi-äärne elukeskkond atraktiivsemaks.  
30. novembril  kell 16. 00 algab  Tabivere valla ühenduste ümarlaud Juula külamajas. Räägitakse valla ühenduste koostöövõimalustest kohaliku elu edendamisel.

24. –  28. novembrini saab Jõgeva linnas külastada Eesti Rahvakunsti ja Käsitööliidu meistrite aastale pühendatud näitust “Puusse pandud”. Jõgeva maavalitsuse, linnavalitsuse, SEB panga ja politseimaja fuajees on eksponeeritud Jõgevamaa käsitöömeistrite Kairi Kuke, Katre Arula, Kersti Poogi ja Tiia Meituse tööd.

26. novembril kell 16.00 oodatakse huvilisi Kuristale MTÜ Airaan meisterdamise õpituppa.  Saab meisterdada pakendeid ja värvida klaase. Õpituba toimub Kurista lasteaia „Karukell” ruumides, kus on väljas ka kohalike käsitöömeistrite  tööde näitus.

26. novembril kella 15.00 – 16.00 on  Kaitseliidu Jõgeva maleva avatud uste päev huvilistele, kes sooviksid  noortejuhendajatena  liituda Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsioonide tööga.

28. novembril korraldab noorteühendus Juventus koos avatud noortekeskustega Põltsamaal, Adaveres, Juula külas, Siimustis ja Voorel mitmesuguseid vabatahtlike aktsioone.

28. novembril kella 10.00 – 14.15 korraldatakse  Jõgevamaa gümnaasiumis noorte osaluskohvik. Koos kohalikul tasandil  otsustajate ning arvamusliidritega istutakse ühise laua taha, et leida lahendusi noori puudutavatele murekohtadele.

28. novembril kella 11-15.30 Jõgeva kultuurikeskuses toimuval  Jõgevamaa kodanikeühenduste konverentsil  arutletakse sotsiaalse ettevõtluse ja kogukonnateenuste teemadel. Konverentsi lõpus tunnustatakse meie maakonna  2014. aasta parimaid kodanikeühendusi ja nende toetajaid.

Täpsemat infot Ühisnädala sündmustest Jõgevamaal ja mujal Eestis saab  Ühisnädala kodulehelt  www.uhisnadal.ee

Maakondlikku Ühisnädalat korraldab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus koos maakondlike partnerorganisatsioonidega, toetavad siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Jõgeva Maavalitsus ja Leader-programm.

Ootame  kõigi huviliste aktiivset osavõttu Ühisnädala sündmustest!

KERSTI KURVITS, Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) kodanikeühenduste konsultant

blog comments powered by Disqus