20. märts – ööpäevaga 1250 uut positiivset testi, Jõgevamaale 23

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 7031 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1250 ehk 17,7% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 8634 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 163 936 inimesele, kellest 56 946 on saanud mõlemad doosid.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 767 inimesel. 580 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 107, Lääne-Virumaale 87, Tartumaale 49, Viljandimaale 33, Saaremaale 32, Rapla- ja Jõgevamaale 23 uut positiivset testi. Läänemaale lisandus 17, Valgamaale 13, Pärnumaale 12, Võrumaale 11, Põlvamaale 8, Hiiumaale 4 ja Järvamaale 2 uut nakkusjuhtu. 62 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1531,1 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 19,8%.

  1. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 656 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 72 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 50 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 90. Koju saadeti 82 inimest, 26 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri 11 koroonaviirusega nakatunud inimest – kaks 91-aastast naist, kaks 90-aastast naist, kaks 82-aastast naist ning 82-aastane mees, 80-aastane mees, 78-aastane mees, 61-aastane mees ning 59-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 780 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. märtsi seisuga on tervenenud 67 498 inimest.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 163 936 inimesele, kellest 106 990 on saanud ühe ja 56 946 kaks doosi. Ööpäeva jooksul manustati 8634 doosi, kokku on manustatud 220 882 vaktsiinidoosi. Iga kaheksas täiskasvanu vaktsineeritud vähemalt ühe doosiga COVID-19 haiguse vastu.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ja võimalik saatekirja olemasolul broneerida endale testiaeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

COVID-19 olukord on väga kriitiline, haigestumus on kõrge kogu Eestis. Praegu levib hoogsalt koroonaviiruse nakkavam tüvi. Haiglasse pöördub üha enam inimesi ja seal on vabad vaid loetud kohad. Uusi voodikohti suudetakse avada plaaniliste ravikohtade arvelt.

Viiruse leviku tõkestamiseks rakendab valitsus inimestevaheliste kokkupuudete vähendamiseks rangeid piiranguid. Nakatumiste vähendamiseks on kuuks ajaks suletud kaubandus, avatud on vaid esmavajalikud poed, samuti on kinni kõik toitlustusasutused. Suletud on kogu meelelahutus ja keelatud avalikud üritused. Nakkusohu vähendamiseks kehtib väljas taas 2+2 reegel, siseruumides ei ole sportimine ja huviharidus lubatud.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus