101-aastane sünnipäevalaps on eluga igati rahul

Eile tähistas uhket 101. sünnipäeva Mõisakülas elav proua Helga-Hermine Saidla, kelle elurõõm ja aktiivsus teeb paljudele silmad ette. Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ja abivallavanem Aive Tamm tõdesid mõlemad, et proua on elavaks eeskujuks, kui kaua võib inimene aktiivsena elada.


Niipea kui Tiit Lääne sünnipäevalast tervitama läks, teatas proua, et mäletab tänast vallavanemat juba pisikesena. „Olite pisike ja seisite Rohe silla peal, oli ema ja kaks väikest poissi.“ Helga-Hermine Saidla ongi Rohes sündinud ning seega oli tal mälestusi vallavanemale teisigi jagada. Üheskoos leiti, et sünnipäevalapse mälestused tuleb kindlasti talletada. Aegu meenutati ka vanu fotoalbumeid vaadates.
Nii meenutas sünnipäevalaps näiteks Vaimastvere näitetrupis osalemist. „“Parvepoiste“ laul on siiani peas,“ ütles ta. Ka käsitööd on omajagu tehtud, sest elutoas olevad uhked padjatikandid on just proua usinate käte alt tulnud. Seinu ehtivad vaibad on samuti täielik käsitöö.
Vaimastvere sotsiaalhooldustöötaja Tea Küti aadressil oli proual palju kiidusõnu. „Ta on nii tubli ja tragi inimene!“ kiitis Helga-Hermine Saidla.
Majas toimetav proua naudib teleri vaatamist ning reedeti armastab ta maakonnalehte lugeda. Siis saab terve nädala rahulikult lugeda. „Pojapoeg käib üle kahe nädala,“ sõnas ta, et laupäeval peetakse ühe lapselapsega ka väikest sünnipäevaistumist. Senikaua aga suheldakse omavahel telefonitsi.
Praeguse ajaga on proua igati rahul. „Minul on kõik hästi,“ kinnitas Helga-Hermine. Ka koroonat ta ei karda. „Endal peab ka iseloomu olema,“ teatas ta, tõdedes, et tegelikult on tegemist võrdlemisi raske haigusega.
Ent mis on siis pikaealisuse saladus? „Värske ja kvaliteetne toit. Mitte palju ja mitte rasvast,“ kinnitas sünnipäevalaps.
KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus