Tabiveres selgusid kergejõustikumeistrid

Jõgevamaa tänavused meistrivõistlused kergejõustikus toimusid 4. juunil Tabivere staadionil. Nii mehed kui ka naised võistlesid seitsmel alal, meestest oli nelja esikohaga edukaim Rait Väär Põltsamaa linnast, naistest võitis kolm meistrikulda Eneli Vadi Jõgeva vallast.

Meeste 100 meetri jooksu tasavägistes eeljooksudes said Rait Väär ja Kevin Keek (Jõgeva vald) kirja võrdse aja 11,7, vaid ühe kümnendikuga kaotasid neile Sander Jaaniste (Tabivere vald) ja Sander  Õunapuu (Jõgeva linn). Finaalis suutis Rait Väär korrata eeljooksus näidatud aega, Keek kaotas talle nüüd kahe ning Jaaniste viie kümnendikuga.

23aastane Rait Väär oli edukaim ka kõrgus- ja kaugushüppes ning kettaheites. Kõrgushüppes ületas põltsamaalane 1.80, sama tulemusega jäi teiseks tema kaaslinlane Kristo Evard. Kaugushüppes, kus võistlejaid oli 11, mõõdeti Vääri parimal katsel tulemuseks 6.21, kahvatumad medalid pälvisid Sander Õunapuu (6.07) ja Sander Jaaniste (6.00). Kettaheites oli Rait Vääri võidutulemuseks 34.11, esikolmikusse mahtusid veel Ivo Ilm (Jõgeva vald; 30.79) ja Siim Tolmusk (Jõgeva linn; 30.03), Jõgeva vallavolikogu esimees Tiit Lääne sai seitsme osavõtja hulgas 28.44ga neljanda koha.

Kuulitõukes oli Tabiveres võistlemas 12 meest, maakonna meistriks tuli pikimal katsel 12.40 tõuganud Erki Erikson Jõgeva vallast. Võitjale järgnesid Mattias Viljamaa (Jõgeva linn; 11.64) ja Ivo Ilm (11.20). Odaviskes mahtusid esikolmikusse Siim Tolmusk (53.09), Rait Väär (50.01) ja Ragnar Joosep (Põltsamaa linn; 49.93). Tasavägiselt kulgenud 1500 meetri jooksus edestas Mattias Säärits (Jõgeva vald; 5.01,5) lõpujoonel Mart Enelit (Palamuse vald) vaid kahe kümnendikuga. Kolmanda koha sai 5.48,7ga Kaido Kriisa Saare vallast.

Naiste hulgas võitis 21aastane Eneli Vadi esikoha kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes. Kuulitõukes tõi tänavu Jõgeva SK Tähe saalihokinaiskonna koosseisus Eesti meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Vadile parimal katsel tõugatud 9.45. Britta Pähkel (Põltsamaa linn) võitis 8.35ga hõbeda, kolmas oli 8.06ga Kadri Kommer (Saare vald). Kettaheites tõi Vadile kulla 30.32, teise koha sai taas Britta Pähkel (24.36), medalikolmiku lõpetas Marii-Anett Lillemägi (Jõgeva linn; 23.12).  Odaviskes oli Eneli Vadi võidutulemuseks 33.95. Anette Leppik Põltsamaa linnast kaotas 95 sentimeetriga, kolmas oli Marii-Anett Lillemägi 30.87ga.

16aastane Marii-Anett Lillemägi võttis kindla võidu 100 meetri jooksu finaalis. Ajaga 13,5 lõpetanud Lillemäele järgnesid Liisbeth Kallis (Jõgeva linn; 13,8) ja Britta Pähkel (14,1). Liisbeth Kallis oli omakorda 2.35,6ga kiireim 800 meetri jooksus, teised medalid võitsid seitsme startinu hulgas Kadi-Liis Viiar (Jõgeva linn; 2.36,4) ja Kärtyn Kaljusalu (Jõgeva vald; 2.37,3).

Kolmel alal kahvatuma medaliga lõpetanud Britta Pähkel tuli maakonna meistriks naiste kõige osavõturohkemal alal. Kaugushüppes oli võistlustules 11 osavõtjat, Pähklile tõi võidu viiendal katsel hüpatud 4.93. Napilt jäi talle alla Marii-Anett Lillemägi, kelle kuuenda katse pikkuseks mõõdeti 4.91. Pronksi võitis 4.76ga Liisbeth Kallis.

Kõrgushüppes jõudsid esikolmikusse Anabell Traks (Jõgeva vald; 1.50), Anette Leppik (1.45) ja Kristi Mändoja (Jõgeva vald; 1.45).