Saskia Alusalu EM-il kahel distantsil esitosinas

Venemaal Kolomnas nädalavahetusel peetud üksikdistantside Euroopa meistrivõistlustel olid stardis ka mõlemad Pyeongchangi olümpiamängudeks valmistuvad Adavere kiiruisutajad. Saskia Alusalu sai ühisstardiga sõidus üheteistkümnenda ning 3000 meetri distantsil kaheteistkümnenda koha, Marten Liiv lõpetas 1000 meetri sõidu kuuteistkümnenda ajaga.

Detsembri algul Calgarys ja Salt Lake Citys toimunud MK-etappidel näidatud heade tulemustega ühisstardiga sõidus olümpiakoha kindlustanud Saskia Alusalu kuulus sellel distantsil favoriitide hulka ka Euroopa meistrivõistlustel. Stardis olnud kuueteistkümnest uisutajast olid MK-sarja kokkuvõttes 13. kohal olevast Alusalust kõrgemal positsioonil vaid itaallannad Francesca Lollobrigida ja Francesca Bettrone, kes on hetkel MK-sarja punktiarvestuses vastavalt esimesel ja seitsmendal kohal.

Saskia Alusalu püsiski kogu distantsi võistlejaterivi eesotsas, läbides kõik vahefinišid viienda-kuuendana, lõppjärjestuse määramisel olulisi aktiivsuspunkte teenis neis aga vaid kolm paremat. Ka viimast ringi alustas Alusalu juhtgrupis, lõpujoone ületas ta kuuendana, Euroopa meistriks tulnud Francesca Lollobrigidast 3,54 sekundit hiljem. Kahe aasta eest MM-il ühisstardiga sõidus kümnenda koha saanud Saskia Alusalu pidi Kolomnas kokkuvõttes leppima siiski üheteistkümnenda kohaga. Temast ettepoole platseerusid kõik üheksa vahefinišites punkte kogunud uisutajat ning lõpufinišis teda pooleteise sekundiga edestanud tšehhitar Nikola Zdrahalov Francesca Lollobrigida kõrval jõudsid medalikolmikusse ka Francesca Bettrone ja austerlanna Vanessa Herzog.

Teiste distantside lõpuaegu mõjutas Kolomna ovaali mitte just kõige kiirem jää ‒ näiteks meeste 1000 meetri distantsil piisas venelasel Pavel Kuližnikovil esikoha võitmiseks lõpuajast 1.08,84, mis oli neljateistkümne sajandiku võrra aeglasem ka Marten Liivi poolt Calgarys püstitatud Eesti rekordist. Vaid kaks uisutajat, naiste 3000 meetri sõidus Euroopa meistriks tulnud hollandlanna Esmee Visser ja meeste 1500 meetri distantsil 14. koha saanud norralane Magnus Bakken Haugli suutsid kõigist individuaaldistantsidel kaasa teinud sportlastest püstitada Kolomnas isikliku rekordi.

Saskia Alusalu lõpetas 3000 meetri sõidu ajaga 4.14,61 ning sai 18 osavõtja seas 12. koha. Esmee Visserile kaotas ta 9,30 sekundiga. 1500 meetri distantsil oli Alusalu 23 osaleja hulgas ajaga 2.03,11 üheksateistkümnes. Euroopa meistriks tulnud hollandlanna Lotte van Beekile kaotas Eesti parim naiskiiruisutaja 7,59 sekundiga.

Marten Liiv tegi Kolomnas kaasa kahel distantsil. 1000 meetris sai ta 21 startinu seas ajaga 1.11,15 kuueteistkümnenda koha, Euroopa meister Pavel Kuližnikov oli 2,31 sekundi võrra kiirem. 500 meetris oli Marten Liiv 36,29ga kaheksateistkümnes. Üheksateistkümne startinu seas tuli Euroopa meistriks hollandlane Ronald Mulder, kes oli eestlasest 1,49 sekundi võrra kiirem.