Peaministripartei algatatud mõttevahetusel tehti huvitavaid ettepanekuid

Neljapäeval Jõgeva kultuurikeskuses peaministri ja Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase algatatud projekti „100 kohtumist” raames toimunud mõttevahetusel osalesid nelja laudkonda kogunenud inimesed erinevatelt elualadelt. Mõttetalgute teemadeks olid ettevõtluse, regionaalpoliitika, keskkonna ning sotsiaaltöö ja tervishoiuga seotud probleemid.


Ettevõtjate laudkonnas arutelu juhtinud Jõgevamaa Põllumeeste Liidu esimehe Raul Soodla sõnul leidsid kokkutulnud, et mõistet ettevõtja kiputakse tõlgendama mitmeti. „Mõnedki samastavad  seda  äritegemisega ja liigkasuvõtmisega. Ärieetika tundmist, vastutustunnet ja ökonoomset arvestamist on aga võrdselt vaja nii erasektoris, kolmandas sektoris ehk mittetulundusühingutes kui ka riigifirmades,” märkis Soodla.

Tema sõnul tõdeti vestlusringis, et arvestades reaalseid regionaalseid  olusid, tasuks riigil ettevõtluseks vajalike tingimuste loomisel arvestada kahe Eestiga ehk Tallinna ja Põhja-Eesti ning ülejäänud riigiga.

„Tegime ka ettepaneku, et eestimaisest toorainest valmistatud toidul võiks olla madalam käibemaks (5 protsenti). Nii suudaks kohalik toode paremini konkureerida näiteks Poolast toodud kartuli või Hispaania tomatiga,” lausus Soodla.

„Jõgeva kandis toimib ettevõtjate ja kohaliku omavalitsuse vahel vastastikune mõistmine ja asjalik koostöö. Riiklikelt ametkondadelt, kelle pädevuses on ka järelevalve ettevõtete üle, ootaks  aga rohkem paindlikkust ja arvestamist  firmade iseärasustega,” lausus Jõgeva vallas asuva Õuna Puhketalu perenaine Liilia Mandri.

Kohtumisel osalesid ettevõtjate laudkonnas põllumajanduse, ehituse, majutuse, turismiarenduse ja teistegi eluvaldkondadega tegijad. „Kõiki koosolnuid võib nimetada Jõgevamaa patriootideks. Jätkub missioonitunnet ning ka perekeskset järjepidevust,” kinnitas Soodla.

Riigikogu liige Peeter Ernits juhtis laudkonda keskkonna, Jõgeva  vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial sotsiaal-ja tervishoiu ja Peipsiääre vallavanem Aleksander Širokov regionaalpoliitika teemadel. Sündmuse juhatajaks oli riigikogu liige Toomas Paur, kes naistepäeva lähenemist silmas pidades kõigile mõttevahetusel osalenud daamidele lilli kinkis.

„100 kohtumise“ mõttevahetusel laekunud ettepanekuid kasutab Eesti Keskerakond riigikogu valimisprogrammi koostamisel 2019. aastaks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus