Kuremaa ujulas avatakse homme minispaa

Homsest on külastajatele avatud Kuremaa ujulasse rajatud minispaa, mis muudab selles asutuses aja veetmise võimalused märksa mitmekesisemaks. Tõsi, spaaosa kasutada soovijatel tuleb välja käia mõnevõrra rohkem raha, kui ujula tavapääsme lunastajatel.


Minispaa on rajatud basseiniruumi ja privaatsauna vahele, kus varem asus läbi kahe korruse ulatuv garaaž. Selle arvelt sai ujula juurde 174 ruutmeetrit lisapinda ning sinna on mahutatud koskede ja massaažidüüsidega bassein, vastuvoolu ujumise rada, väikese purskkaevuga beebibassein, lastebassein ning kolm sauna: auru-, aroomi- ja soolasaun. Saunahigi ja -soola mahapesemiseks on olemas ka dušid.

Minispaa ehitas valmis OÜ Ferdmaster ja see läks maksma 515 619 eurot. Sellele lisandub veel projekteerimisele kulutatud 22 355 eurot. Minispaa maksis Kuremaa ujula omanik, Jõgeva vald, kinni oma eelarverahast.

“Minispaa otsustasime rajada selleks, et laiendada ujulas pakutavaid puhke- ja lõõgastumisvõimalusi,” ütles Jõgeva vallavanem Enn Kurg. “Need ujula külastajad, kes hästi ujuda oskavad, veedavad suurema osa ajast suures basseinis. Aga ujulas käib ka neid inimesi, kes hea meelega lihtsalt vees sulistaksid. Minispaas on nüüd see võimalus olemas. Ka lastega peredele peaks minispaa meeltmööda olema. Beebidele sobivat madala veega basseini meil varem ju polnudki.”

Kui 2016. aasta märtsis kirjutas Vooremaa, et Kuremaa minispaa peaks valmima sama aasta oktoobriks, siis tagantjärele tuleb tõdeda, et toonane ennustus osutus liiga optimistlikuks. Vallavanema sõnul venis ehituse algus seepärast, et ehitushankel parimaks tunnistatud pakkuja ei nõustunud lõpuks ikkagi vallaga lepingut sõlmima ja tuli leida uus ehitaja. Järgmine tõrge tekkis siis, kui OÜ Ferdmaster hakkas AS-is Amhold koostatud projekti lähemalt uurima ja leidis selles mitmeid vajakajäämisi. See tähendas, et projekti tuli täiustada ja tehnikatki juurde tellida. Sellele kulus veel hulk väärtuslikku aega. Väärtuslikku selles mõttes, et minispaa oleks võinud rahvast lõbustada ja raha teenida ju talv läbi, nüüd aga sai see valmis alles hooaja lõpuks.

Läks paremini kui ülikoolil raamatukoguga

“Aga lõppkokkuvõttes läks meil ikkagi paremini, kui Tartu ülikoolil oma raamatukogu remondiga,” ütles Enn Kurg muiates.

Ehkki esimesed ametlikud külastajad lastakse minispaasse alles homme, on mõned inimesed sealseid mõnusid juba maitsta saanud. See võimalus oli näiteks Teeme Ära Kuremaa külatalgutel osalenutel. Ühest küljest oli see talgulistele preemiaks, teisest küljest oli ka ujulal vaja spaaseadmeid katsetada.

“Minispaa sissetöötamine jätkub ka siis, kui spaa avame. Meil pole ju praegu näiteks veel kogemust, kui suured kulud spaa käigushoidmisega kaasnevad,” ütles Enn Kurg. “Kui saame targemaks, saame näiteks spaa kasutamise hinnad täpsemini paika panna.”

Kuremaa ujula juhataja Raivo Tralla lisas, et uurimist vajab ka see, kuidas seadmed ekspluateerimisele vastu peavad. Ning ujula uus töökorraldus tuleb paika “loksutada”. Õppimist ja harjumist on seoses sellega nii personalil kui ka külastajatel.

“Minu jaoks ongi kõige olulisem see, kuidas inimesed minispaa omaks võtavad,” ütles Raivo Tralla.

Ujulasse pääseb nüüdsest läbi elektrooniliste väravate, mida saab avada vastava kiibiga. Kes lunastab tavalise ujulapileti, see saabki kasutada ainult ujula n-ö vana osa, kes ostab aga kallima spaapileti, pääseb lisaks spaale ka basseini ja suurde sauna. Spaakülastajad sisenevad ujulasse ju niikuinii senise riietusruumi ja basseiniruumi kaudu.

Spaamõnusid saab nautida mai lõpuni

Võrdluseks olgu öeldud, et kui tavaline ujulapilet maksab täiskasvanule tööpäeviti kella 10-17 viis eurot ning tööpäeviti kella 17-22 ja puhkepäeviti kuus eurot, siis spaamõnusid nautida sooviv täiskasvanu peab välja käima vastavalt üheksa või kümme eurot. Laste tavaline ujulapilet maksab kaks ja pool või kolm ja pool eurot, spaapilet aga neli või viis eurot. Täpsema hinnakirja leiab Kuremaa ujula kodulehelt. See olgu aga küll välja öeldud, et peredele kehtivad soodustused. Samuti see, et kiip aitab jälgida, kui kaua külastaja ujulas viibib. Neilt, kes kahetunnist külastusaega ületavad, hakatakse pärast kassas lisaraha küsima.

Raivo Tralla sõnul tekitas minispaa ehitamine ujula personalile parajat peavalu ja segas teatud määral ka külastajaid.

“Ega see meeldiv ole, kui sinust meeter maad eemal, teisel pool seina, käib mingi kopsimine, lihvimine ja tolmutamine,” ütles Raivo Tralla. “Möödunud sügisel tuli meil tegelikult ju kogu ujula hooaja avamine edasi lükata, sest basseiniruumi ja minispaa vaheline sein tuli enne basseini veega täitmist tolmu pidavaks saada. Õnneks polnud see viivitus pikk.”

Kui tavaliselt on Kuremaa ujula mais juba kinni olnud, siis tänavu hoitakse seda lahti mai lõpuni. Küsimusele, kas poleks mõttekas minispaaga täienenud ujula uksi lahti hoida ka suvel, seda enam, et Tartu Aura keskus remondi tõttu kinni pannakse, vastas vallavanem Enn Kurg:

“Kaalusime tõesti algul ujula juuniks avatuks jätmist, ent paraku peame asutuse siiski sulgema, sest basseiniruumis algab lae ja ventilatsioonisüsteemi uuendamine. Saime selleks EAS-i kaudu projektiraha ja töö tuleb ära teha.”

Nii et rõõm minispaa valmimisest jääb esialgu üsna üürikeseks. Ent sügisel pääseb sinna taas.

“Neid, kes huvi tundsid, millal siis minispaa valmib, oli päris palju. Loodan, et nad siis nüüd valmis spaad ka uudistama tulevad,” ütles Raivo Tralla. “Tore, et vallavalitsus on pidevalt võimalusi leidnud ujulat arendada. Klientidele on ju pidevalt vaja midagi uut pakkuda.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus