Kümnendas muuseumiöös on peohõngu

Tänavu 19. mail saab teoks juba kümnes muuseumide poolt korraldatav muuseumiöö, mis kannab sellel aastal pealkirja „Öös on pidu“.

Sel puhul toimub muuseumides kümneid eriekskursioone, peoteemalisi töötubasid, kontserte, etendusi, mälumänge ja palju muud taolist. Esialgse seisuga võtab muuseumiööst osa ligi 200 muuseumi, viie tunni vältel on tasuta avatud mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ja isegi looduskeskused. Seekord räägitakse muuseumiööl sellest, kuidas Eestis läbi ajaloo on pidutsetud, kuidas on peetud sünnipäevi, lõikus-, sarika-, pulma- ja muid pidusid. Oluline koht on seekord just peomeeleolul, sest tähistame ju oma riigi 100 aasta juubelit.

Põltsamaal peetakse sellel korral muuseumis pidu ning huvilistele pakutakse pidudest ka pildiprogrammi. Avatud on veinikelder ja kirik. Põltsamaa kunstikooli juhi Ethel Hakkaja eestvedamisel tegeldakse rakukeraamikaga. Kirikus esineb EELK Niguliste koguduse plokkflöödiansambel organist Ülle Noormägi juhendamisel. Samuti on võimalus külastada Põltsamaal Vahe tänaval asuvat Riho Laanese raadiomuuseumi, kus kuulatakse üheskoos muusikat ning mängitakse aiagolfi.

Sihtasutus Kalevipoja Koda juhatuse liikme Annika Orase sõnul  peetakse Kääpal asuvas Kalevipoja muuseumis maha Linda ja Kalevi pulm. Seda ei saa korraldada küll muuseumihoones, vaid see toimub kasakamajas. 

Jõgewa Muuseum muuseumiööl ei osale. Selle eestvedaja Sergei Jerjomini sõnul pole neil võimalik riigi või omavalitsuse toeta muuseumi õhtusel ajal tasuta lahti hoida.  

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus