Kosmopark hakkab pakkuma erilisi elamusi

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas rahuldada Põltsamaale kavandatava Kosmopargi põhitaotluse ning toetada rahvusvahelise pereturismi meetme raames selle atraktsiooni rajamist Põltsamaale.


EAS-i turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer avaldas lootust, et lähiaastatel valmivad pereturismi-atraktsioonid Põltsamaal, Kuressaares ja Tallinnas aitavad veelgi enam välisturiste Eestisse meelitada. „Need aastaringselt avatud atraktsioonid pakuvad tegevust pikemaks ajaks, mistõttu tekib põhjus Eestisse kauemaks jääda ning ka piirkonna teiste huviväärsustega tutvuda,“ sõnas Vürmer. „Eriti naaberriikidest võiksid need atraktsioonid perega reisijaid ligi meelitada ka pikemate pühade ajal ning nii kasvaksid turismitulud just madalhooajal,“ lisas ta. Näiteks on koos alla 15-aastaste lastega Eestisse saabuvaid välisturiste suvel 23 protsenti, aga talvel vaid 8 protsenti.

Kui Uue-Põltsamaa mõisaga seotud meeskond ülemöödunud aasta alguses Põltsamaa rahvale ennast tutvustas ja Põltsamaaga seotud plaanidest rääkis, siis oli üks atraktiivsemaid neist Põltsamaale kavandatav Kosmopark. „Kosmopark on aastaringselt tegutsev kosmoseteemaline elamuspark. Paljude muude temaatiliste atraktsioonide kõrval rajatakse sinna ka Eesti esimene vertikaalne tuuletunnel, kus saavad lendamisetunnet proovida nii lapsed kui täiskasvanud,“ kirjeldas pargi arendaja Raul Lättemägi. „Kõik Kosmopargi atraktsioonid on kosmoseteemalised ja pakuvad külastajatele kõrguse, kaalu ja gravitatsiooniga seotud elamusi. Kosmopargis jagub nii vaimseid, füüsilisi kui ka virtuaalreaalseid atraktsioone, enam kui pooled neist on unikaalsed, see tähendab, et need on olemas ainult Kosmopargis,“ lisas ta. „Kosmopargist ei puudu ka tuubitoidukohvik, sest just Põltsamaal toodeti tuubitoitu maailma esimese kosmoseriigi kosmonautide jaoks,“ rääkis teemapargi arendaja. Tuubitoidukohvik on pigem atraktsioon kui klassikaline toitlustusasutus. Ikka selleks, et muuta Kosmopargis viibimine meeldejäävaks ja elamuslikuks ning jutustada läbi maitseelamuse seda lugu, mis on tuntud väga palju kaugemal väikesest Põltsamaa linnast. Lisaks ootavad elamuspargis külastajaid hariduslikud õpitoad ja temaatilised väljapanekud, mis põhinevad eelkõige lool, mis Põltsamaal seoses kosmosega jutustada on. Õpitubades on esiplaanil isetegemine ja -mõtlemine. Arendaja eesmärk on võõrustada kahe aasta jooksul pärast projekti käivitamist 60 000 külastajat, kellest pooled oleksid väliskülalised. „Lähtudes turismialasest statistikast ja teades, kui palju turiste külastab aastas Põltsamaad ning kui palju neid sealt mööda sõidab, ei peagi pargi arendaja sellist turistide hulka väga suureks. Kosmopargi rajamise ideed toetab ka Põltsamaa miljööväärtuslik keskkond, mis tänapäevaseid trende silmas pidades läheb aina enam hinda. Kaudselt on Kosmopargi näol tegemist kogukonna projektiga, mitte ainult ühe investori projektiga, mis loob võimalused koostööks piirkonna eri üksuste vahel.

Kui kõik laabub plaanipäraselt, algab lähikuudel AS Põltsamaa Felix territooriumil asuva katlamaja lammutamine, mille asemele Kosmopark rajatakse. Projekti kogumaksumus on 5,2 miljonit eurot, millest pargi rajajate omafinantseering on üle poole, vähemalt 2,8 ja EAS-i toetus on maksimaalselt 2,4 miljonit eurot.

Kui suuremaid plaaniväliseid tõrkeid ette ei tule, siis avatakse Kosmopark 2019. aasta sügisel,“ rääkis pargi projektijuht Egle Oja.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus