Kamaris joosti esimest korda ümber järve

Laupäeval peetud veetrallil joosti esimest korda ümber Kamari järve, jooksudistantsi pikkuseks oli 12 kilomeetrit. Ümber Kamari järve jooksust võttis osa 14 jooksjat ‒ neli naist ja kümme meest.

Indrek Eensalu lausus, et ka tänavu veetrallil esimest korda läbi viidud jooks osutus õigeks valikuks. Jooksjaid oleks võinud ehk pisut rohkem olla, kuid arvestades sellega, et tegemist oli esimese ümber järve jooksuga, pole ka põhjust nuriseda, pigem vastupidi. Jooksudistantsi pikkuseks oli 12 kilomeetrit. Ümber Kamari järve jooksust võttis osa 14 jooksjat, nende seas 4 naist ja 10 meest. Naiste vanuseklassis 18-35 eluaastat osales kaks jooksjat, kus parema aja sai ning esikoha võitis Kati Kaas ajaga 01:04:35 ning teisele kohale tuli Maria Mällas ajaga 01:05:19. Naiste vanuseklasis 36 eluaastat ja vanemad osales samuti kaks naist, kellest parema tulemuse sai Triin Sults ajaga 01:00:03 ning teisena lõpetas Reine Koppel ajaga 01:05:29. Meeste vanuseklassis 18-40 eluaastat osales 6 jooksjat. Esimese koha saavutas Jan Müür ajaga 00:47:39. Teisele koha jooksis välja Kardo Haljaste ajaga 00:49:36. Kolmandaks tuli Peeter Oranen ajaga 00:52.15. Neljas oli Raimo Lust ajaga 00:53:41, viies Janar Müür ajaga 00:55:02 ning kuues Kaimo Maiste ajaga 01:00:03. Meeste vanuseklassis 41 eluaastat ja vanemad osales 4 jooksjat. Nende seas saavutas esikoha Hannes Vilk ajaga 00:48:37. Teisena jõudis finišisse Mati Koppel ajaga 00:52:13. Kolmandale kohale tuli Taivo Martõnov ajaga 00:52:25 ning neljas oli Viljar Päevil ajaga 00:54:18.

Põltsamaa ettevõtja Viljar Päevil käib paaril korral nädalas hea enesetunde saamiseks sörkjooksu tegemas. Tavaliselt jookseb ta siis läbi umbes 10 kilomeetri pikkuse distantsi. Nüüd arvas ta, et Kamari veetrallil toimuval jooksuvõistlusel oleks hea võimalus ennast proovile panna ja tunnetada kuidas tal selle 12 kilomeetrise distantsi jooksmine võrreldes konkurentidega sujub. Möödunud aastal osales ta ka Pajusis mudajooksul, kus saavutas 14. või 15. koha. Ka tänavu plaanib ta sinna minna. Viljar Päevili sõnul vaevalt tal sel aastal nii head kohta õnnestub saavutada, sest Pajusi mudajooks on temale teadaolevalt lülitatud ekstreemjooksude sarja ja seetõttu võtavad sellest nüüd suure tõenäosusega osa hoopis tugevamad spordiinimesed. Viljar ennast tugevatest konkurentidest heidutada ei lase, sest jookseb mitte tulemuste taga ajamiseks, vaid ikka hea tervise nimel.