Juuste värvimine kodus  võib osutuda neile karuteeneks

Kuigi jaekaubanduses on mitmesuguse hinnaga juuksevärve ja juuste värvimine kodus on kordades odavam kui juuksuri juures, tuleks kodus enne selle protseduuri ette võtmist mõelda, kaua seda juuksetooni soovitakse kanda. Kui meel kipub olema muutlik ning ühel päeval võib heledast või siis tumedast juuksetoonist villand saada, tasuks kindluse mõttes lasta juukseid värvida oma ala professionaalil. Nii saab klient olla kindel, et juuksevärvi koostis vastab nõutud standarditele ja lisaks soovitud tooni saavutamisele jäävad juuksed ka terveks.


LM Studio omanik Lea Metsmees selgitas, et üks suuremaid vigu, mida kodus värvijad teevad, on see, et nad värvivad juuksed iga kord juurtest otsteni. Ta tõi võrdluseks, et kui planku värvida kümme korda, siis peaks enne igat ülevärvimist vana värvi maha võtma, ja lisas, et kui kodus juukseid pidevalt tumedaks värvinud klient tuleb salongi ja soovib lasta oma juuksed heledaks värvida, siis võib eelmise värvikihi eemaldamine ja pea heledaks värvimine osutuda võimatuks.

Seega tasub igal kodus värvijal enne pea tumedaks võõpamist mõelda, kas ta soovib eluaeg vaid seda tooni juukseid.  

Veel rõhutas Lea, et kuigi poodides müüakse ka värvieemaldusvahendeid, ei tasuks nendega kodus eksperimenteerida. “Mul oli üks klient, kes oli aasta jooksul mitu korda ise oma pead tumedaks ja siis jälle heledaks värvinud ning kasutanud selleks ka mingit poes müüdavat värvieemalduse vahendit. Salongi tulles väitis ta aga, et pole mingeid värvieemalduse protseduure läbi teinud. Kui mina tal värvi eemaldama hakkasin, kartsin, et tal tulevad juuksed peast ära. Need muutusid justkui süldiks,” meenutas juuksur, lisades, et toona oleks klient võinud kaotada umbes paarkümmend sentimeetrit oma juuste pikkusest. Siiski läks kõik õnneks ning juuksed jäid kliendile alles. 

Kirjas olev koostis ei vasta tegelikkusele

LM Studio juuksurid Lea ja Kadri nentisid, et jaekaubanduses müüdavate värvide koostises ei saa alati kindel olla. “Meile ühel koolitusel räägiti, kuidas keemik tegi ühe poes müüdava juuksevärviga katse ning selgus, et seal oli vesinikususaldus kolmteist protsenti, kuigi paki peal oli kirjas kaksteist protsenti. Salongivärvidel on maksimaalne vesinikusisaldus just kaksteist protsenti. Ka üheprotsendiline normi ületamine on juustele kahjulik,” rääkisid Lea ja Kadri.

Nad täpsustasid, et salongis valitakse värv ka vastavalt juukse tüübile. “Poes müüdav värv sisaldab rohkem vesinikku, kui oleks tarvis noore inimese juuste värvimiseks, sest see  on mõeldud ka hallide juuste katmiseks,” tõi Kadri näite.

Juuksurid selgitasid, et kui salongis regulaarselt juukseid värvimas käia, ei värvita neid juurtest otsteni, värvi lisatakse vaid väljakasvanud osale. Seda muidugi juhul, kui klient soovib, et juuksed oleksid sama tooni nagu varem. 

Üllatuslik tulemus

Juuksurite juurde on sageli pöördutud murega, et poest ostetud värv ei ole andnud loodetud tulemust. Lea meenutas, kuidas heledapäine neiu värvis iseseisvalt juuksed tumedaks, kuid juuksejuured jäid seejuures rohelised.

Poevärvidega võib probleeme olla ka hallijuukselistel.  Kord tahtis halli peaga proua oma juuksed blondiks värvida, kuid tulemuseks oli hoopis roosa pea. Salongis ei pea tundma hirmu, et juuksed ei ole pärast värvimist soovitud tooni. Seega tuleks ebameeldivate üllatuste vältimiseks professionaalide poole pöörududa.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus