Jõgevamaa koostöökoja boksi mahub Maamessil 15 firmat

Tänavu 20.-22. aprillini Tartus peetaval Maamessil saab Jõgevamaa koostöökoja boksis olema 15 firmat kaaseksponendina.


Jõgevamaa koostöökoja kohaliku toidu spetsialist Ülle Jukk rääkis, et tänavu on Maamess ümber korraldatud ja toit ning toiduga seonduv on tõstetud uude D-halli, kus on ka teiste Lõuna-Eesti maakondade messipinnad.

Enamik on messil käinud

Enamik kaaseksponente on traditsioonilised Maamessil osalevad firmad, kuid on ka uusi. Enamasti on tegemist ikkagi toidukraamiga. Ülle Jukk tõi välja Tabiveres tegutseva osaühingu Juhus, nemad valmistavad käsitööõlut. Samuti tuleb esimest korda messile Triin Kuus oma koduleibadega Põltsamaalt. Triin võitis nimelt konkursi Leiburi leivategu 2012 ja tema koduleiba ehk Triinu leiba toodab sellest ajast Leibur. Kuid hakkaja naine tegutseb ka ise leivaküpsetajana osaühingus Leivapuu. Esimest korda on messil ka Jaan Langebraun Põltsamaalt oma mahemeega.

Scanola Baltic tutvustab Olivia toiduõlisid ja möödunud aastast on neil ka uus grillisüüteõli. Kui hästi läheb, tunneb pannkookide küpsetamise lõhna meie stendist kaugemale. Reede ja eriti laupäevane päev saab seega messil olema väga huvitav.

Lapsed saavad uudistada veel Nukukodu nukumaju, ringi jalutab Vudila Vuta. Kuremaa turismi- ja arenduskeskus toob välja oma käsitöö, sest suvel alustab taas nende käsitöökaubamaja.

Uusi maitseid proovima

Jõgevamaa koostöökoja tegevjuht Aive Tamm ütles, et Maamessil käies on varasematel aastatel toidutootjatega väga head kontaktid saadud. “Toodetud Jõgevamaal” kinkekomplekte aeg ajalt ikkagi küsitakse, kaugemad soovijad on olnud Tallinnast. Just kinkekomplektid on Maamessilt pärit algatus, mis 2015. aastal seal väga hea vastuvõtu osaliseks sai. Tänu sellele komplektile on Jõgevamaal toodetud toit tähelepanu saanud.

Maamess on Tamme hinnangul kujunenud siiski müügikohaks, kontaktide loomist võiks seal ju rohkemgi olla. Inimesed on Maamessil harjunud käima peredega, ka toiduhalli tullakse eelkõige sellepärast, et näha ja proovida uusi põnevaid tooteid ning osta kaasa vanu tuttavaid. Maamess on võimalus oma toidulauda rikastada nende kaupadega, mida igapäevaselt kodu lähedalt poest ei leia, see on üks vahva tootjate kokkusaamine ja võimalus testida oma tooteid, mis läheb paremini peale ja samas näha, mida teistel pakkuda on,” märkis Tamm.

Tal on väga hea meel, et Jõgevamaa tootjad ei lähe messile ainult oma tooteid, vaid ka oma piirkonda tutvustama. Ka see on tema hinnangul väga oluline. “Tartu on meie jaoks nii lähedal, seal on ka meie toodangu võimalik tarbija ja igasuguseid võimalusi on seeläbi tunduvalt rohkem,” tõdes Tamm. Tema sõnul tuleb Maamessil kindlasti kohal olla.

Asutati MTÜ Jõgevamaa Maitsed

MTÜ Jõgevamaa Maitsed on asutatud tänavu 8. märtsil ja ühendab Jõgevamaa toidutootjaid, toidupakkujaid, kelle huviks on, et maakonna toit oleks kvaliteetne, hästi esitletud, tulevikus tuntum. Selle nimel hakataksegi toimetama. MTÜ-s on praegu seitse liiget, tegemist on asutajate tuumikrühmaga, kuid loodetavasti hakkab liikmete arv usinasti kasvama.

“Toidu tutvustamise üks viis on erinevad üritused, laadad, messid. Hea, et on tekkinud keskne organisatsioon, kellelt tellida, kui on kaugemalt huvi kontakti võtta ja maakonna toitu tutvustada. Juulamõis näiteks paneb praegu usinalt kokku kinkepakke ja nad on kaasanud ka teisi ettevõtjaid. Just Jõgevamaa maitsed peaks olema tulevikus see, kelle poole pöörduda,” märkis Jõgevamaa koostöökoja kohaliku toidu spetsialist Ülle Jukk. Praegu on ühinenutel olemas ainult Facebooki leht, eks aeg annab arutust, kas on vaja luua eraldi interneti koduleht. Kuidas kõik edasi läheb, näitab aeg, võimalik, et toitu saab tulevikus ka näiteks veebilehelt ostma hakata.

MTÜ Jõgevamaa Maitsed asutasid

*Juulamõis OÜ

*Juhus OÜ

*MeemeistridOÜ

*Teepuu OÜ

*Sepamäe talu (Nutitalu OÜ),

*Olemari talu (Ole Hütt)

*Ateljee kohvik (Ateljee Cafe OÜ)

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus