Jõgevamaa koostöökoda läheb taas Maamessile

Jürikuu kolmandal nädalavahetusel, 19.-21. aprillini toimub Tartus järjekordne Maamess. Ka sellel aastal võtab Jõgevamaa Koostöökoda sellest osa ning viib sinna üheksa ettevõtet, peamiselt toidutootjad, aga ka Nukukodu ja Loova Energia.

„Meie saame haarata selle piirkonna, kes oli varem Jõgevamaa. Seekord on veel Jõgevamaaga kaasas Tabivere ja Maarja piirkonna ettevõtjad. Nad tohivad ja tahavad meiega tulla, sest Leader-meetme eeskirjade järgi võime perioodi lõpuni kaasa võtta ettevõtted, kes kuulusid perioodi alguses meie maakonda. Tartumaa ei ole tänavusel messil omaette piirkonnastendiga välja tulnud ja meiega koos on messil Sepamäe talu ja Juhus OÜ Tabiverest,“ rääkis Jõgevamaa Koostöökoja spetsialist Ülle Jukk.

Põltsamaalt on koostöökojaga kaasas Jaan Langebrauni Mesiaed ja Meemeistrid, kes sel aastal uuendasid kogu tootekujunduse ja pakendid. Uued sildid said valmis alles mõni nädal tagasi.

Samuti osaleb endine Kurista söögitare, kes nüüd Teearu talu nime all kala- ja suitsulihatooteid pakub.

Scanola Baltic AS tuleb tutvustama Olivia toiduõlisid. Kuigi võiks arvata, et need ju kõigile teada ja tuntud, peab firma  siiski oluliseks messil osaleda.

„Võtame kaasa ka väikeste agaramate toidutootjate ühenduse Jõgevamaa Maitsed MTÜ, kes on huvitatud sellest, et Jõgevamaal toodetud toit rohkem silma paistaks. Neli ühenduse liiget (Meemeistrid, Sepamäe talu, Teearu Talu ja Juhus) on väljas oma stendidega nagunii. Ühise stendi all on Juulamõis, Olemari Talu ja Leivapuu, igaüks neist on messil ühe päeva,“ tutvustas toiduspetsialist koostöökoja plaane.

„Koostöökoda korraldab stendi ülespaneku ning tutvustab messil Avatud talude päeva, mis toimub 22. juulil ja millele registreerumine praegu käib. Aega on 1. maini. Kümmekond talu Jõgevamaalt paneb ehk ennast ikka kirja,“ arutles ta.

„Maamessiga on selline asi, et kes on sinna juba läinud, läheb enamasti jälle, kui just midagi ootamatut või muutvat ei juhtu. Maamess kuulub niisuguste ürituste hulka, et kui sind ei ole seal, siis sind ei ole olemaski.

Toiduhall on nüüd teist aastat natuke teistmoodi, täiesti eraldi. Seal ja nn turuhallis käiakse väga palju ostmas ja vaatamas kohalikku toitu, mida väikeettevõtjad teevad. Ja see on koht, kus ettevõtjal on tavainimesele lihtsam ja õigem silma paista. Tallinna toidumess on ärimess, kus lihtsalt huvitatud publikut on vähem. Maamessi kõrval on ka Tourest niisugune koht, kus oma võimaliku huvilise ja kliendiga kohtuda.

Elu on näidanud, et messi järel saabub tellimusi veel ka poole aasta pärast. Seitsme aastaga on kujunenud välja sõbrad, kes alati vaatama tulevad. Ettevõtjad on vaheldunud ka. Neile, kes tulevad mitmendat aastat, on see ju ikka kasulik.“

Maamessidel on Jõgevamaa Koostöökoda saanud aastatel 2016-2018  osaleda tänu PRIA lühikeste tarneahelate projektile, mis katab messipinna kulud. Sellele lisandub ettevõtete omaosalus.

Teearu talu, kus tegeldakse toitlustamise, kala- ja suitsulihatoodete valmistamise ning müügiga, läheb Maamessile peamiselt oma kalapurkidega. Veidi võetakse kaasa ka suitsulihatooteid.

„Läheme ikka ennast ja oma maakonda tutvustama. Seal me ei ole müüginumbrite pärast, vaid selleks, et silma jääda,“ rääkis Ülle Rohing.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus